Koń przyczyną awaryjnego lądowania

17 listopada 2023 11:32
Przewożone na pokładzie towarowego boeinga 747 zwierzę, próbowało wydostać się z boksu i zmusiło samolot do awaryjnego lądowania.
Reklama
Towarowy Boeing 747 należący do linii lotniczych Air Atlanta Icelandic wykonywał w środę 8 listopada czarterowy lot z Nowego Jorku do belgijskiego Liege i na swoim pokładzie przewoził 15 koni. Około 20 minut po starcie na wysokości przelotowej pilot zgłosił kontroli lotów konieczność powrotu na lotnisko.

- Nie mamy problemu z lotem, ale (...) musimy zabezpieczyć konia. Wydaje mi się, że potrzebujemy weterynarza po wylądowaniu, czy możesz zawiadomić o tym Nowym Jork? - przekazał pilot wieży kontrolnej w Bostonie. Nagranie rozmowy można znaleźć na kanale YouTube "You can see ATC"

Po 90 minutach od startu i zrzuceniu 20 ton paliwa samolot bezpiecznie wylądował na lotnisku w Nowym Jorku. Mimo natychmiastowej pomocy weterynarza, konia nie udało się uratować, zwierzę odniosło zbyt duże obrażenia i musiało zostać uśpione.John Cuticella szef firmy zajmującej się eksportem międzynarodowym na lotnisku Kennedy'ego opisał dokładny przebieg zdarzenia. Podczas turbulencji zwierzę wpadło w panikę, próbowało wydostać się z klatki i niefortunnie zawisło na barierce boksu pozostawiając tylne kopyta wewnątrz, a przednie na zewnątrz.

Z nowojorskiego lotniska co roku odlatuje kilka tysięcy koni, a był to dopiero drugi w historii przypadek, kiedy te zwierzęta zmusiły samolot do awaryjnego lądowania.
Podobne artykuły
Brak wiadomości
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy