LOT rozszerza współpracę z Sabre

15 listopada 2023 15:35
LOT rozszerzył współpracę z Sabre Corporation, udostępniając agentom sprzedaży nowy system dystrybucji oferty (NDC).
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT i Sabre Corporation, jeden z wiodących dostawców oprogramowania i technologii w branży turystycznej, ogłosiły, że agentom na całym świecie została udostępniona oferta New Distribution Capability (NDC) przewoźnika, za pośrednictwem globalnego systemu dystrybucji (GDS) firmy Sabre. Dzięki NDC agenci będą mieli możliwość przedstawienia najbardziej konkurencyjnej oferty, spersonalizowanej pod kątem oczekiwań pasażera. Ofertę NDC można rezerwować za pośrednictwem interfejsów API Sabre Offer and Order, agencyjnej platformy rezerwacyjnej Sabre Red 360 oraz systemu rezerwacyjnego online GetThere od Sabre.
Polskie Linie Lotnicze LOT niedawno ogłosiły strategię na lata 2024 – 2028, która zakłada m.in. rozbudowę floty do 110 samolotów, uruchomienie blisko 20 nowych połączeń, zwiększenie liczby pasażerów o 70 proc. oraz intensyfikację działań środowiskowych i społecznych. Kolejnym kluczowym celem strategii jest poprawa jakości usług i zadowolenia pasażerów. NDC pozwala na udostępnienie najkorzystniejszej, spersonalizowanej oferty i szerokiej gamy usług dodatkowych, przedstawionych za pomocą bogatych treści wizualnych.

- Najbliższe pięć lat przyniesie nam zarówno ciekawe, jak i wymagające wyzwania. Stawiamy sobie ambitne cele, a NDC odgrywa kluczową rolę w realizowaniu naszej strategii. NDC dostarcza rozwiązania najwyższej jakości oraz zaawansowane narzędzia do zarządzania ofertą. Głęboko wierzę, że nasza współpraca z Sabre pozwoli nam szerzej dotrzeć z ofertą Polskich Linii Lotniczych LOT, a także podniesie jej konkurencyjność – powiedziała Marta Wiśniewska, Dyrektor Biura Sprzedaży Agencyjnej w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

- Branża turystyczna gwałtownie się zmienia, dlatego Polskie Linie Lotnicze LOT dokładają wszelkich starań, aby być liderem tej transformacji, między innymi dzięki nowoczesnemu podejściu do dystrybucji oferty. Jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do współpracy z Sabre i z niecierpliwością czekamy na możliwość przedstawienia naszej oferty NDC biurom podróży i nabywcom usług turystycznych na całym świecie – dodał Arkadiusz Gawryluk, Dyrektor Biura Sprzedaży Internetowej, Dystrybucji i Programów Lojalnościowych w Polskich Liniach Lotniczych LOT.

- Dzięki współpracy z Sabre, wraz z rozpoczęciem dystrybucji oferty przez NDC, Polskie Linie Lotnicze LOT dołączają do grona szesnastu linii lotniczych, korzystających z NDC na ponad 150 rynkach. Polskie Linie Lotnicze LOT, od chwili powstania prawie 100 lat temu, są perspektywicznym oraz innowacyjnym przewoźnikiem i cieszymy się, że możemy być częścią ich przygody z NDC – powiedziała Kathy Morgan, Wiceprezes ds. Zarządzania Produktami – Distribution Experiences, Sabre Travel Solutions. - NDC umożliwia liniom lotniczym pozyskanie nowych źródeł przychodów i oferowanie podróżnym jeszcze większej jakości usług. W Sabre stawiamy sobie za cel udostępnienie tych treści na szeroką skalę w kanale pośrednim, jednocześnie chroniąc kompleksowe procedury i wydajność operacyjną, tak ważne z perspektywy biur podróży – dodała Morgan.


Polskie Linie Lotnicze LOT S.A. to nowoczesny przewoźnik łączący Europę Środkową i Wschodnią ze światem. W ofercie LOTu są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii i Korei Południowej. Polski przewoźnik konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym swoją pozycję na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, jednymi z najnowocześniejszych szerokokadłubowych samolotów świata. Obecny na niebie od 1929 roku, polski przewoźnik jest 12 najstarszą linią lotniczą na świecie, będąc jedną z najbardziej międzynarodowych i rozpoznawalnych polskich marek.

Sabre Corporation jest wiodącym dostawcą oprogramowania i technologii, które napędzają globalną branżę turystyczną, obsługując szeroką gamę firm turystycznych, w tym linie lotnicze, hotelarzy, biura podróży i innych dostawców. Firma tworzy rozwiązania w zakresie sprzedaży detalicznej, dystrybucji i realizacji zamówień, dzięki którym agenci sprzedaży działają sprawniej, generują przychody i dostarczają spersonalizowane doznania dla podróżnych. Za pośrednictwem swojej wiodącej platformy turystycznej Sabre łączy dostawców usług turystycznych z odbiorcami z całego świata. Platforma technologiczna Sabre co roku odpowiada za zarządzanie globalnymi przepływami w branży turystycznej o wartości ponad 260 miliardów dolarów. Sabre ma swoją siedzibę w Southlake w stanie Teksas w USA i świadczy usługi klientom w ponad 160 krajach na całym świecie. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.sabre.com.

Fot.: Materiały prasowe


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy