Pierwszy lot z Katowic do Wenezueli

10 listopada 2023 18:25
2 komentarze
W dniu dzisiejszym (10.11) miał miejsce inauguracyjny lot z Katowic na wenezuelską wyspę Margarita.
Reklama
Loty za Ocean Atlantycki realizowane są na zlecenie biura podróży Rainbow Tours. Połączenie obsługiwać będzie szerokokadłubowy 296 miejscowy airbus A330 należący do hiszpańskiej linii lotniczej Plus Ultra. Ostatni lot na tej trasie został zaplanowany na 22 marca 2024 roku.


- Margarita to prawdziwa perła w naszej egzotycznej ofercie na zimę 2023/24. Zainteresowanie tym kierunkiem jest ogromne; Wenezuela przyciąga nie tylko karaibskimi plażami, idealnymi na egzotyczne wczasy, ale i niezwykłą przyrodą, którą odkrywać można z Rainbow podczas wycieczek objazdowych czy fakultetów. Nasi turyści cenią możliwość rozpoczęcia wakacji z lotniska w Katowicach ze względu na świetną lokalizację, komfortową dla całego południa Polski. Dzięki połączeniu Katowice – Porlamar Wenezuela staje się jeszcze bardziej dostępna dla naszego konsumenta. Jesteśmy przekonani, że to będzie hit nie tylko tego, ale i kolejnych sezonów - powiedziała Marta Góral, communication manager Rainbow.


Margarita jest niewielką, zamieszkałą przez niespełna pół miliona mieszkańców wyspą leżącą około 50 kilometrów na północ od wybrzeża Wenezueli. Posiada rozbudowaną bazę hotelową oraz kilometry piaszczystych plaż nazywanych Costa de las Perlas, co w tłumaczeniu na język polski oznacza Perłowe Wybrzeże.

Airbus A330 będzie największym samolotem obsługującym loty pasażerskie z Katowic w bieżącym sezonie zimowym. Na jego pokładzie będzie można udać się również do Varadero na Kubie. Liczący 275 foteli boeing 757 będzie obsługiwał połączenia do Egiptu na zlecenie biura Anex, natomiast dreamliner linii LOT poleci ze Śląska do Tajlandii, Wietnamu, Meksyku oraz Dominikany dla biur Rainbow oraz Coral Travel.

Ostatnie komentarze

NOWITZKI 2023-11-11 11:26   
NOWITZKI - Profil NOWITZKI
Zapowiadany był Dreamliner, ale jak to zwykle w życiu bywa w celu "optymalizacji" kosztów R wynajął stary hiszpański złom (linia ma 3 czy 4 stare samoloty) bez systemu rozrywki pokładowej - na 12 h lot - MASAKRA :(
piorun 2023-11-11 09:30   
piorun - Profil piorun
Jakie było obłozenie na tym hitowym połączeniu?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy