Wizz Air obsłużył już 25 mln osób w Katowicach

26 lipca 2023 09:30
1 komentarz
Wczoraj (25.07) Wizz Air ogłosił, że przewiózł już przeszło 25 mln pasażerów na swoich trasach z i do Katowic w ciągu ostatnich dziewiętnastu lat swojej obecności w Pyrzowicach.
Reklama
Wizz Air pojawił się w Katowicach w 2004 roku i na przestrzeni lat stworzył na Śląsku jedną ze swoich najważniejszych baz operacyjnych o strategicznym znaczeniu. Obecnie na bazę węgierskiego przewoźnika w Pyrzowicach składa się sześć samolotów, które obsługują połączenia na 34 trasach do 20 krajów, w tym do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (Abu Zabi).


- Katowice z radością świętują ten dzień z linią Wizz Air. Nasza dobra współpraca trwa od 2004 roku, więc przed nami dwudziestolecie biznesowej relacji. Warto podkreślić, że to właśnie w Pyrzowicach Wizz Air uruchomił swoją pierwszą bazę operacyjną i to stąd wykonał swoją pierwszą komercyjną rotację. Linia jest ważnym przewoźnikiem w Katowicach o niewątpliwym znaczeniu dla Pyrzowic i całego regionu. Mam nadzieję, że w najbliższych latach Wizz Air dokona dużej ekspansji na Śląsku - powiedział Artur Tomasik, prezes zarządu GTL Są., czyli spółki zarządzającej pyrzowickim portem.

Poza Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi, Wizz Air posiada ofertę rejsów niskokosztowych z Katowic do Albanii, Bułgarii, Chorwacji, Danii, Gruzji, Niemiec, Grecji, Izraela, Włoch, Holandii, Norwegii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Podróżni ze Śląska mają również do wyboru Cypr, Islandię, Maltę oraz Czarnogórę.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2023-07-27 19:20   
JackStrong - Profil JackStrong
Pamiętam swój pierwszy lot Wizzarem w 2005 roku Katowice-Mediolan. Samolot w połowie pusty, bo z Krakowa na tej samej trasie w tym samym terminie latał SkyEurope i jeszcze Alitalia małymi samolotami...
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy