Ryanair: Turyści z Polski latają najchętniej do Włoch, Hiszpanii i Grecji

17 lipca 2023 12:36
Na podstawie obserwacji zachowań pasażerów Ryanair dokonał podsumowania panujących trendów i preferencji polskich turystów w sezonie letnim. Z informacji zebranych przez irlandzkiego przewoźnika wynika, że najwięcej podróżnych wybiera urlop we Włoszech, Hiszpanii i Grecji.
Reklama
Ryanair przekazał, że przeszło 40 proc. wszystkich turystów korzysta z letnich połączeń niskokosztowych na Półwysep Apeniński. Wśród najpopularniejszych kierunków wypoczynkowych znalazła się również Hiszpania (23 proc. rezerwacji "typowo wakacyjnych"), Grecja (14 proc.) oraz Chorwacja (6 proc.). Ofertę irlandzkiej linii wybierają przede wszystkim pasażerowie rodzinni (36 proc. klientów). Wielu jest też podróżnych indywidualnych (23 proc.).


- Wielu Polaków odczuwa potrzebę wyjazdu w okresie wakacyjnym. Po wielomiesięcznej konieczności pozostawania w domach, wśród podróżnych pojawiła się większa chęć odwiedzenia zagranicznych miejsc. Kierunki takie jak Hiszpania, Grecja i Chorwacja cieszą się ogromną popularnością, co pokazuje liczba rezerwacji właśnie do tych destynacji. Coraz więcej osób decyduje się również na wakacyjną podróż do Wielkiej Brytanii - powiedziała Alicja Wójcik-Gołębiowska, przedstawicielka irlandzkiego przewoźnika.

W pierwszym półroczu bieżącego roku i w trwającym sezonie letnim Ryanair może pochwalić się rekordowymi wynikami finansowymi i przewozowymi, obsługując w pierwszych sześciu miesiącach 85,4 mln pasażerów na wszystkich swoich rynkach. W tegorocznym okresie wakacyjnym Ryanair posiada rozbudowaną ofertę lotów całorocznych i sezonowych z trzynastu lotnisk w naszym kraju.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy