Ryanair pojawi się w Tiranie. Poleci na siedemnastu trasach

27 czerwca 2023 10:00
Ryanair zapowiedział uruchomienie lotów z Albanii. Jak już wiadomo, irlandzki przewoźnik będzie łączył Tiranę z Krakowem oraz Modlinem. Dodatkowo, Ryanair poleci z Albanii do Belgii, Czech, Francji, Niemiec, Rumunii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Włoch.
Reklama
Dotychczas, jednym z ważniejszych inwestorów na albańskim rynku był Wizz Air. Ekspansja Węgrów w tej części Półwyspu Bałkańskiego zaowocowała ofertą lotów na kilkudziesięciu trasach, w tym na sześciu kierunkach do naszego kraju. Kwestią czasu było więc pojawienie się w Albanii najpoważniejszego konkurenta węgierskiego przewoźnika, czyli irlandzkiej linii Ryanair. W odpowiedzi na sukces albańskiej siatki połączeń linii Wizz Air, irlandzki przewoźnik ogłosił inaugurację siedemnastu tras łączących Tiranę ze strategicznymi miastami europejskimi wraz z nadejściem tegorocznego sezonu zimowego.

- Cieszę się, że Ryanair podjął decyzję o uruchomieniu swoich lotów z naszego lotniska. Nie mam wątpliwości, że dzięki rozbudowanej siatce połączeń przewoźnika Tirana umocni swoją pozycję i przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki w Albanii - skomentował Musa Kastrati, wiceprezes Kastrati Group, spółki zarządzającej Tirana Airport.


Ryanair zapowiedział m.in. uruchomienie połączeń do Krakowa i Modlina z częstotliwością trzech rotacji tygodniowo. Poza Polską, irlandzki przewoźnik będzie łączył Tiranę z Bolonią, Bukaresztem, Charleroi, Katanią, Düsseldorfem, Edynburgiem, Stansted, Manchesterem, Bergamo, Beauvais, Pizą, Pragą, Rzymem, Sztokholmem i Wenecją. Najczęściej wykonywana będzie trasa do Stansted i Bergamo, bo z częstotliwością aż dwóch rejsów każdego dnia. Najrzadziej Ryanair będzie obsługiwać z Albanii Düsseldorf, Edynburg, Pragę oraz Sztokholm. Do realizacji połączeń irlandzki przewoźnik wykorzysta samolot Boeing 737-800 lub Boeing 737 MAX 8.

W szczycie sezonu zimowego Ryanair będzie realizował nawet dwieście lotów z Albanii tygodniowo, co umożliwi taniej linii zbliżenie się do realizacji ambitnego celu obsłużenia 300 mln pasażerów do 2034 roku. Albania będzie 37. krajem w oferowaniu irlandzkiego przewoźnika.

Fot. P. Bożyk oraz Katowice Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy