Dreamliner dla Iraqi Airways wylądował w Bagdadzie

23 czerwca 2023 10:00
Przedwczoraj (21.06) Iraqi Airways odebrał pierwszą maszynę Boeing 787-8 Dreamliner o znakach rejestracyjnych YI-ATC. Samolot dotarł do Bagdadu po trzynastogodzinnym przelocie technicznym z amerykańskiego Charleston.
Reklama
Iraqi Airways dokonał zamówienia na dziesięć samolotów Boeing 787-8 Dreamliner w celu zoptymalizowania swoich możliwości na trasach dalekodystansowych. To również szansa dla irakijskiego przewoźnika na zaistnienie na rynku przewozów międzykontynentalnych na większą skalę. Wcześniej, Iraqi Airways odebrał już kilka z sześciu zakupionych MAX-ów w wersji popularnej "ósemki".

- Możliwość przyjęcia pierwszego samolotu Boeing 787-8 Dreamliner napawa nas dumą. Jako, że ruch pasażerski rozpędza się, również w kontekście rynków zagranicznych, naturalnym dla nas wyborem był zakup bardziej wydajnych, komfortowych i nowocześniejszych maszyn. Flota MAX-ów i Dreamlinerów wspomoże nas w realizacji ambitnego celu zrównoważonego rozwoju z naciskiem na komfort i bezpieczeństwo podróżnych. Tego można oczekiwać od nowoczesnej linii jaką jest przecież Iraqi Airways - powiedział Manaf Abdel-Monem z Iraqi Airways.

Iraqi Airways posiada w swoim oferowaniu przeszło pięćdziesiąt tras z Bagdadu, choć w najbliższych latach spodziewa się pokaźnej ekspansji z uwagi na rosnące zainteresowanie lotami z i do Iraku. Rosnącej popularności regionu sprzyja jego względna stabilizacja ekonomiczna i polityczna. Wielu przewoźników z Azji Środkowo-Wschodniej zdążyło już odnotować wzrost ruchu pasażerskiego o nawet 40 proc. względem ubiegłego roku.


- Wraz z otrzymaniem pierwszego samolotu Boeing 787-8 Dreamliner, Iraqi Airways doświadczyło nowego początku. Maszyna pozwoli irakijskiemu przewoźnikowi na urozmaicenie swojego międzykontynentalnego oferowania, co z pewnością pozwoli mu na zwiększenie łączności Irakijczyków z mieszkańcami innych części globu. Boeing będzie wspierał Iraqi Airways w swoim dążeniu do lepszego zarządzania - zapewnił Omar Arekat, wiceprezydent spółki Boeing.

Samolot Boeing 787-8 Dreamliner w wersji zamówionej przez irakijskiego przewoźnika może zabrać na pokład do 248 podróżnych w dwuklasowej konfiguracji i przelecieć dystans nawet 13,5 tys. kilometrów. Wykorzystanie flagowych maszyn dalekodystansowych amerykańskiego producenta pozwoliło już przewoźnikom z całego świata na uruchomienie przeszło 350 bezpośrednich połączeń lotniczych. Iraqi Airways posiada flotę kilkudziesięciu samolotów spod szyldu Boeinga.

Fot. Boeing
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy