Air Dolomiti zainaugurował trasę do Krakowa

2 czerwca 2023 09:00
Wczoraj (1.06) Air Dolomiti uruchomił trasę z Monachium do Krakowa. Przewoźnik z Lufthansa Group będzie realizował jedną rotację na tym kierunku każdego dnia, zastępując w tej roli niemiecką Lufthansę bądź Lufthansę CityLine.
Reklama
Samolot Embraer 195 o znakach rejestracyjnych I-ADJP wylądował w podkrakowskich Balicach o 16:19 z niespełna półgodzinnym opóźnieniem. Maszynę przywitano uroczystym salutem wodnym. Air Dolomiti przejął realizację popołudniowej rotacji z Monachium, którą wykonywała dotychczas Lufthansa. Warto zauważyć, że włoski przewoźnik będzie wykonywał tę trasę w ramach swojego rozkładu, a nie na rzecz niemieckiej linii.


- [W przeszłości, Air Dolomiti] wykonywał operacje dla LH. Od dzisiaj jest natomiast rozkładowym przewoźnikiem na krakowskim lotnisku - wyjaśnił profil krakowskiego lotniska w mediach społecznościowych.

Air Dolomiti, realizując trasę z Monachium do Krakowa, uzupełni istniejącą już ofertę linii Lufthansa na tym kierunku. Lufthansa utrzyma swoją poranną i wieczorną rotację, wykonywaną samolotami wąskokadłubowymi Airbus A319 lub Airbus A320.

W ostatnich miesiącach rola Air Dolomiti w strukturach Lufthansa Group znacząco urosła. O ile w przeszłości latał przede wszystkim na trasach włoskich, tak teraz coraz częściej dowozi pasażerów do strategicznych portów przesiadkowych Lufthansa Group z innych europejskich miast.

Fot. Kraków Airport

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy