Wizz Air zmienia letnią ofertę z Polski

17 maja 2023 10:00
Wizz Air zapowiedział zmianę częstotliwości rejsów na wybranych połączeniach w trwającym sezonie letnim. Przewoźnik z Węgier zredukował ofertę z Gdańska, jednocześnie zwiększając swoją obecność w Katowicach.
Reklama
Porównując rozkład lotów sprzed miesiąca, węgierski przewoźnik zdecydował się na usunięcie dwóch rotacji tygodniowo z Gdańska oraz dodanie dwóch rejsów w skali tygodnia z Katowic, zauważył serwis "Aeroroutes". Wizz Air przewidział anulację jednej rotacji tygodniowo na trasach z Gdańska do Kolonii, Malagi oraz Paryża. Oznacza to, że każda z nich będzie realizowana z częstotliwością dwóch, a nie jak pierwotnie zakładano - trzech, lotów w tygodniu od 13 czerwca 2023 roku. W zamian, węgierski przewoźnik doda jedną rotację tygodniowo z Pomorza do Katalonii. W szczycie sezonu wakacyjnego Barcelona będzie obsługiwana z częstotliwością czterech rejsów tygodniowo.


Poza Gdańskiem, Wizz Air zmienił letnią ofertę lotów z Katowic. W tym przypadku pasażerowie mogą być ze zmian tylko zadowoleni. Przewoźnik ogłosił zwiększenie częstotliwości lotów do Larnaki i Malagi, odpowiednio, z trzech do czterech i z dwóch do trzech rejsów tygodniowo. Serwis "Aeroroutes" potwierdził również ogłoszoną wcześniej rezygnację z obsługi połączenia z Katowic do Erywania. W ub. miesiącu Urząd Lotnictwa Cywilnego wydał decyzję odmawiającą przewoźnikowi możliwości realizowania przelotów na tej trasie z uwagi na bilateralną umowę obu państw.

Ponadto, w ostatnim miesiącu Wizz Air usunął ze swoich systemów rezerwacyjnych m.in. połączenia z Bukaresztu i Kluż-Napoki do Antalyi oraz z Mediolanu i Rzymu do Aleksandrii. Przewoźnik zrezygnował również z obsługi rejsów z Mediolanu do Abu Dhabi. Trasa miała być najdłuższą w oferowaniu węgierskiej linii z czasem przelotu przekraczającym siedem godzin, lecz została anulowana na dwa miesiące przed inauguracją.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy