Ryga: 1,3 miliona pasażerów w pierwszym kwartale

13 kwietnia 2023 10:35
W pierwszym kwartale br. lotnisko w Rydze obsłużyło 1,3 mln pasażerów i 12,7 tys. operacji.
Reklama
Lotnisko osiągnęło wskaźnik odbudowy po pandemii na podobnym poziomie jak w europejskich portach lotniczych, gdzie liczba obsłużonych pasażerów na początku roku jest nadal o 12 proc. niższa niż przed pandemią.

Dane operacyjne dotyczące wskaźników efektywności portu lotniczego w Rydze pokazują, że w marcu z lotniska w Rydze skorzystało 461 tys. pasażerów, z czego jedna piąta, czyli 19 proc. wykorzystało Rygę jako lotnisko przesiadkowe dla swoich dalszych lotów. Nieco ponad połowa, czyli 54 proc. pasażerów, leciała liniami lotniczymi airBaltic, a 28 proc. - irlandzkimi tanimi liniami lotniczymi Ryanair.

W marcu wykonano 4 555 lotów, z czego 4 105 to loty pasażerskie, 162 to loty towarowe, a 288 to inne loty.

Jak poinformowała na początku kwietnia ACI Europe, tylko dwie piąte europejskich lotnisk zdołało dotychczas powrócić do liczby pasażerów sprzed pandemii lub ją przekroczyć. Są to głównie lotniska w typowo wakacyjnych regionach, takich jak Portugalia, Cypr czy Malta. Tymczasem lotniska w Słowenii, Słowacji, Niemczech, Czechach i Szwecji wciąż obsługują o prawie połowę lub jedną trzecią mniej pasażerów niż przed pandemią, co wynika głównie z kombinacji czynników - zarówno wojny na Ukrainie, jak i ograniczeń w obsłudze połaczeń.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy