LOT poleci z Pragi na Sri Lankę i do Kenii

31 marca 2023 09:00
Biuro Čedok zapowiedziało współpracę z Polskimi Liniami Lotniczymi LOT podczas realizacji swoich wyjazdów wypoczynkowych z Czech. Przewoźnik poleci z Pragi na Sri Lankę i do Kenii samolotem Boeing 787 Dreamliner.
Reklama
Čedok jest czeskim touroperatorem, którego właścicielem jest Itaka. Biuro z Polski wykupiło swojego czeskiego odpowiednika w 2016 roku. Naturalnym jest więc, że Čedok szuka swoich partnerów biznesowych u swojego północnego sąsiada. Touroperator zapowiedział współpracę z LOT-em podczas realizacji swoich egzotycznych przelotów dalekodystansowych w przyszłym sezonie zimowym. Dreamliner LOT-u będzie latał na rzecz czeskiego biura turystycznego z Pragi na Sri Lankę (Kolombo) i do Kenii (Mombasa). Trasa do Afryki zastąpi Madagaskar.

- Chcąc przyciągnąć więcej turystów, Čedok przygotował dla podróżnych szereg nowości. Najważniejszą zmianą będzie dodanie nowych kierunków egzotycznych z Czech i Słowacji - powiedział Stanislav Zeman z biura Čedok.


- Z dużym zadowoleniem przyjąłem informację o dalszej ekspansji kierunków dalekodystansowych z naszego lotniska. Nie mam wątpliwości, że połączenia do Kenii i na Sri Lankę odniosą taki sam sukces, jak inne kierunki czarterowe, które są częścią naszej siatki od wielu lat - dodał Jiri Pos, szef praskiego portu.

Čedok dodał, że w ub. roku z jego usług skorzystało przeszło 270 tys. pasażerów. Przyznano, że osiągnięcie tak dobrych wyników to zasługa m.in. włączenia czeskiej spółki w strukturę Itaki.

- Dzięki dynamicznej i innowacyjnej strategii udało się nam wyznaczyć nowe szlaki dla przemysłu turystycznego, odzyskać pozycję lidera na czeskim rynku, a nawet osiągnąć najlepsze wyniki od czasów transformacji. Teraz naszym celem jest rozwój portfolio wycieczek dalekodystansowych - zakończył Tomas Kosar, członek zarządu biura Čedok.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy