LOT przywróci trasę z Babimostu do Gdańska

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
29 marca 2023 09:00
Polskie Linie Lotnicze LOT przywrócą po rocznej przerwie sezonową trasę z podzielonogórskiego Babimostu do Gdańska. Połączenie będzie realizowane w okresie letnim z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo.
Reklama
W systemie rezerwacyjnym LOT-u ponownie pojawiła się możliwość rezerwacji lotów z Portu Lotniczego Zielona Góra do Gdańska. Trasa ma zostać zainaugurowana 25 kwietnia 2023 roku i być realizowana we wtorki i piątki przynajmniej do 20 października 2023 roku. Wylot z Babimostu zaplanowano na 8:55 lub 19:05, natomiast z Pomorza na 10:25 lub 20:35, w zależności od dnia tygodnia. Przelot potrwa godzinę. Do realizacji tego połączenia krajowego LOT wykorzysta niewielkie E170 lub E175. W ub. sezonie letnim trasę obsługiwano turbośmigłowymi bombardierami Dash Q400, z którymi przewoźnik pożegnał się na początku roku.


Powrót połączenia do Babimostu oznacza, że Rębiechowo będzie dysponowało w nadchodzącym okresie wakacyjnym siatką krajową do sześciu miast. Poza Warszawą, będzie to: Zielona Góra, Rzeszów (LOT), Kraków, Wrocław i Lublin (Ryanair). Warto dodać, że LOT nie zdecydował się na wznowienie połączenia do Balic. Trasa cieszyła się dużą popularnością przez piętnaście lat i wpisała się w krajobraz polskiego lotnictwa jako jedna z nielicznych, całorocznych tras krajowych realizowanych z pominięciem Lotniska Chopina.

Fot.: Kamil Wrzosek

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama