Warszawa: PLL LOT częściej poleci do Stambułu

10 marca 2023 13:23
PLL LOT zwiększą częstotliwość rejsów z Lotniska Chopina do Stambułu. Zamiast dotychczasowych czternastu rotacji w tygodniu, podróżni będą mieli do dyspozycji aż siedemnaście lotów. Współpraca LOT-u z Turkish Airlines, jakkolwiek to nie brzmi, otworzyła możliwość rozwoju na tym kierunku.
Reklama
W ostatnich dniach partnerstwo LOT-u z Turkish Airlines, które oparte jest na niedopasowanej do współczesnych realiów umowie międzynarodowej Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej z Turcją, nabrało rumieńców. Najpierw, Turkish Airlines poinformował o uruchomieniu połączenia z Katowic do Stambułu. Szybko okazało się jednak, że jego inauguracja nie nastąpi planowo. Urząd Lotnictwa Cywilnego podał, że nie może dokonać szybkiego zatwierdzenia letniego rozkładu lotów Turkish Airlines z Pyrzowic, gdyż w międzyczasie chęć realizowania lotów na identycznym kierunku wyraził LOT. Trzeba więc było się dogadać. Efektem rozmów okazała się... bezpośrednia trasa z Krakowa do Stambułu, wykonywana po równo przez obu przewoźników. Co z Katowicami? Nie wiadomo, przynajmniej na razie. Wiadomo za to, że już niedługo przybędzie rejsów LOT-u z Lotniska Chopina do Stambułu.


Zacieśniona w ostatnich dniach współpraca LOT-u z Turkisha umożliwiła ekspansję na trasach z Polski do Turcji. Analiza systemu rezerwacyjnego LOT-u wykazała, że przewoźnik doda więcej lotów na trasie Warszawa-Stambuł. 27 marca 2023 roku linie zwiększą częstotliwość rejsów z Lotniska Chopina do Stambułu do siedemnastu lotów tygodniowo, uruchamiając trzecią w ciągu dnia rotację w poniedziałek, środę i piątek.

Mowa o porannej operacji LO133/LO134. Wylot z Lotniska Chopina zaplanowano na 9:20 lub 9:35 z lądowaniem w Stambule o 13:05 lub 13:20. Start z Turcji przewidziano na 13:55 lub 14:10 z lądowaniem w Polsce o 15:20 lub 15:35. Do realizacji dodatkowej rotacji LOT-u wykorzystają samolot Embraer 195. Maszyna może zabrać na pokład do 118 pasażerów, w zależności od dostępnej konfiguracji.

W obliczu zwiększonej częstotliwości rejsów z Lotniska Chopina do Stambułu wykonywanych przez LOT, nie można wykluczyć podobnej decyzji Turkish Airlines. Ta nie została jeszcze podjęta.

Fot.: D. Kłosiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy