Departament Transportu ukarał Eurowings grzywną

10 marca 2023 10:28
Linia Eurowings została ukarana grzywną w wysokości 225 tys. dolarów amerykańskich (ok. 960 tys. złotych) przez amerykański Departament Transportu. Regulator doszukał się nieprawidłowości w postaci przetrzymywania pasażerów rejsu z Düsseldorfu do Miami w samolocie przez kilka godzin.
Reklama
Incydent wydarzył się 23 lutego 2019 roku podczas lotu linii Eurowings EW1182 z Düsseldorfu do Miami International. Z uwagi na niekorzystną pogodę na lotnisku docelowym, samolot przekierowano do pobliskiego Fort Lauderdale. Załoga Eurowings rozpoczęła procedurę de-boardingu, lecz nie było na to pozwolenia U.S. Customs and Border Protection, czyli agencji specjalizującej się w strzeżeniu amerykańskich granic. Organizacja przekazała, że pasażerowie będą mogli tymczasowo opuścić samolot tylko w przypadku wyładowania luku bagażowego. To nie mogło zostać zrealizowane od razu przez brak dostępnych pracowników obsługi naziemnej. Po udanym wyładunku po dwóch godzinach, udało się opróżnić luk.


Załoga Eurowings zamiast rozpocząć de-boarding, postanowiła czekać na poprawę warunków atmosferycznych na płycie lotniskowej celem kontynuacji rejsu do Miami. Pogoda się nie poprawiła, a podróżni zmuszeni byli czekać w zamkniętym samolocie przez 5 godzin i 36 minut. Dopiero o 22:50 pozwolono pasażerom opuścić pokład samolotu. To stało w sprzeczności z prawem amerykańskim.

Dochodzenie Departamentu Transportu wykazało szereg nieprawidłowości i nałożyło na niemieckiego przewoźnika karę finansową.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy