British Airways będzie latał do Warszawy airbusami Finnaira

1 marca 2023 09:30
W nadchodzącym sezonie letnim British Airways będzie korzystał z leasingowanych od Finnaira airbusów A320-200. Przewoźnik wykorzysta maszynę m.in. w ramach swoich regularnych połączeń z Londynu Heathrow na Lotnisko Chopina w Warszawie.
Reklama
Linia zapowiedziała przedłużenie partnerstwa z British Airways w zakresie tzw. "wet-leasingu" kilku swoich samolotów wąskokadłubowych, celem zwiększenia możliwości operacyjnych brytyjskiego przewoźnika. Współpraca została rozpoczęta już w ub. roku i będzie kontynuowana również w nadchodzącym sezonie letnim, czyli w okresie wzmożonego ruchu pasażerskiego.


- Finnair porozumiał się w tej kwestii z linią British Airways. Oznacza to, że do Wielkiej Brytanii trafi niedługo flota czterech samolotów Airbus A320-200 wraz z załogą, do dyspozycji linii British Airways na okres kolejnego roku - potwierdził Topi Manner, CEO linii Finnair.

British Airways podał już nawet siatkę połączeń, za której realizację będzie odpowiedzialna flota leasingowanych od Finnaira airbusów A320-200. Maszyna w malowaniu fińskiego przewoźnika będzie regularnie gościła m.in. na Lotnisku Chopina. Poza Warszawą, flotę samolotów Airbus A320-200 będzie można spotkać też m.in. w Atenach, Barcelonie, Kopenhadze, Frankfurcie, Lizbonie, Madrycie, Rzymie i Sztokholmie.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy