LOT i Lufthansa odwołują dziesiątki rejsów z Polski do Niemiec

17 lutego 2023 14:25
Związek Verdi ogłosił jednodniową akcję strajkową, która sparaliżowała większość niemieckich lotnisk. W konsekwencji masowych protestów, Lufthansa została zmuszona do odwołania wszystkich zaplanowanych na dzisiaj (17.02) lotów z Frankfurtu i Monachium. Siatkę musiał ograniczyć też LOT.
Reklama
Dzisiaj (17.02) związek Verdi prowadzi jednodniową akcję strajkową, celem zwrócenia uwagi opinii publicznej i pracodawców na niesatysfakcjonujące warunki zatrudnienia m.in. pracowników obsługi naziemnej. Verdi domaga się przede wszystkim zwiększenia płac osób zatrudnionych w sektorze lotniczym.

- Zatrudnieni wywierają presję na swoich pracodawcach, ponieważ dotychczasowa rozmowa z nimi nie przyniosła żadnych efektów. Kwestią sporną jest m.in. temat podniesienia płac. Związek Verdi domaga się wyższych wynagrodzeń, gdyż obsługa naziemna ma coraz więcej obowiązków - wytłumaczył Christine Behle, przedstawiciel związku Verdi.

Strajk Verdi sparaliżował działalność największych niemieckich portów lotniczych. Lotniska we Frankfurcie i Monachium nie obsłużą w jego trakcie żadnych lotów komercyjnych, o czym poinformowano w specjalnych komunikatach. Decyzję o odwołaniu wszystkich piątkowych połączeń podjęła też Lufthansa. Przewoźnik anulował przeszło 1,3 tys. lotów. Zakłócenia mogą przedłużyć się też na sobotę (18.02) i, w mniejszym stopniu, niedzielę (19.02).


- Bardzo nam przykro, że strajk odbywa się kosztem naszych pasażerów. Chcę podkreślić, że Lufthansa nie jest stroną sporu i nie ma na niego wpływu. Lufthansa Group musiała odwołać przeszło 1,3 tys. lotów. To jest świadectwem kruchości całego systemu lotniczego oraz jego podatności na działania strajkowe - przekazał Michael Niggemann, przedstawiciel spółki Lufthansa Group.

Lufthansa musiała odwołać m.in. połączenia z Polski. Anulowano kilkadziesiąt rejsów do Frankfurtu i Monachium m.in. z Gdańska, Krakowa i Lotniska Chopina. Podróżni mieli otrzymać informację od niemieckiego przewoźnika ws. możliwości zrealizowania przelotu najbliższym możliwym rejsem.

Strajk w Niemczech wpłynął na działalność wszystkich przewoźników, również Polskich Linii Lotniczych LOT. Krzysztof Moczulski poinformował, że PLL LOT nie wykonają dwudziestu dwóch przelotów z Polski do Niemiec zaplanowanych na czwartek (16.02), piątek (17.02) i sobotę (18.02). Chodzi o część weekendowych połączeń z Lotniska Chopina do Frankfurtu, Monachium, Hamburga i Stuttgartu. Połączenia PLL LOT do Düsseldorfu i Berlina odbywają się bez zakłóceń.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy