British Airways poleci samolotami szerokokadłubowymi na trasach europejskich

6 lutego 2023 12:31
W najbliższych dwóch miesiącach linia British Airways wykona szereg rotacji europejskich z wykorzystaniem swoich samolotów szerokokadłubowych. W określonych dniach połączenia do Berlina, Dublina i Frankfurtu będzie realizowała flota maszyn Boeing 777-200 lub Boeing 787-9 Dreamliner.
Reklama
Nie każda osoba może sobie pozwolić na lot samolotem szerokokadłubowym. Większość przewoźników korzysta z tych maszyn tylko na najpopularniejszych (i nierzadko - najdroższych) trasach międzykontynentalnych, dopóki nie zachodzi potrzeba przeszkolenia załóg oraz przetestowania możliwości operacyjnych nowych samolotów dalekiego zasięgu. Wówczas można wypatrywać "podniebnych gigantów" na nieoczywistych trasach, na przykład w ramach krótkich rejsów europejskich. Najbliższą ku temu okazję będą mieli podróżni linii British Airways.


Według "Aeroroutes", brytyjski przewoźnik zaplanował kilkanaście rotacji w ramach naszego kontynentu z wykorzystaniem swoich samolotów dalekodystansowych. W określonych dniach połączenia z Londynu Heathrow do Berlina, Dublina i Frankfurtu będzie realizowała flota maszyn Boeing 777-200 lub Boeing 787-9 Dreamliner. Linia British Airways spodziewa się operować tymi samolotami na wybranych rotacjach na wskazanych kierunkach przynajmniej do 25 kwietnia 2023 roku.

Przewoźnik z Wielkiej Brytanii ma w swojej flocie maszyn 59 samolotów Boeing 777-200 i Boeing 777-300ER oraz 35 samolotów Boeing 787-8, -9 i -10 Dreamliner. Każda z maszyn, która będzie realizowała połączenia do Berlina, Dublina i Frankfurtu lata dla linii British Airways od wielu lat.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy