Wizz Air rozwija się w Turcji. Ekspansja linii nad Bosforem

23 stycznia 2023 14:46
1 komentarz
Wizz Air ogłosił rozpoczęcie bezpośrednich lotów do Stambułu, Antalyi i Dalamanu. Trasy rozpoczną się od marca 2023 roku łącząc Turcję z Węgrami, Rumunią, Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Wielką Brytanią.
Reklama
Wizz Air powraca do Stambułu po 7 latach i dodaje cztery połączenia point to point do Budapesztu, Londynu Gatwick, Londynu Luton i Iasi. Loty rozpoczną się już w marcu br. Dzięki tym trasom linia będzie pierwszym niskokosztowym przewoźnikiem latającym z lotniska w Stambule.


Oprócz nowych, całorocznych tras do Stambułu, Wizz uruchamia sezonowe połączenia z tureckimi wybrzeżem; Dalamanem i Antalyą, Pasażerowie z Abu Dhabi, Bukaresztu, Budapesztu, Cluj, Debreczyna i Londynu będą mogli bezpośrednio dolecieć do Turcji na wakacje.
Wizz Air będzie obsługiwał loty do czterech tureckich portów lotniczych, udostępniając 800 tys. miejsc w 2023 roku.

- Jesteśmy zadowoleni, że w końcu wracamy do Stambułu z naszymi usługami point to point i wzmacniamy naszą obecność w Turcji dzięki nowym połączeniom do Dalamanu i Antalyi. Jesteśmy pewni, że nasze nowe trasy przypadną do gustu naszym pasażerom - mówi Evelin Jeckel, dyrektor ds. sieci w Wizz Air, powiedziała:

- To ważny kamień milowy dla tureckiego lotnictwa, ponieważ najszybciej rozwijająca się linia lotnicza w Europie ogłosiła swoje wejście na lotnisko w Stambule i do naszych regionalnych portów lotniczych. Wizz Air rozpocznie loty z Londynu Gatwick, Londynu Luton, Budapesztu i Iasi do Stambułu oraz loty do Dalamanu i Antalyi, co przyczyni się do dalszego rozwoju turystyki przyjazdowej do Turcji. Europejscy podróżni zyskają jeszcze więcej połączeń, aby poznać historyczne, kulturalne i tętniące życiem miasto Stambuł oraz nasze nadmorskie destynacje - mówi Majid Khan, wiceprezes ds. rozwoju lotniska iGA Istanbul Airport.

Ostatnie komentarze

JackStrong 2023-01-23 22:52   
JackStrong - Profil JackStrong
A dlaczego Wizz Air nie chce latać ze Stambułu do Polski ?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy