Ryanair nie poleci już z Poznania do Helsinek

13 stycznia 2023 15:15
W ostatnich dniach Ryanair ograniczył swoją helsińską siatkę połączeń. To zła wiadomość dla pasażerów z naszego kraju. Jedną z "ofiar" decyzji irlandzkiego przewoźnika będzie trasa z Helsinek do Poznania. Niezagrożona jest rotacja do podwarszawskiego Modlina.
Reklama
W ostatnich dniach niskokosztowa linia Ryanair podjęła decyzję o zredukowaniu swojego oferowania w Helsinkach. Spośród trzynastu połączeń europejskich, irlandzki przewoźnik przestanie latać na czterech kierunkach. To zła wiadomość dla podróżnych z naszego kraju, gdyż jedną z usuniętych z systemu rezerwacyjnego rotacji jest ta z Helsinek do Poznania. Trasa obsługiwana jest teraz z częstotliwością dwóch rejsów tygodniowo (poniedziałek i piątek). Pomimo sporego zainteresowania połączeniem, ostatni lot na tym kierunku przewidziano na 27 lutego 2023 roku. Po tym terminie rotacja nie będzie już realizowana.


Poznań nie jest jedyną "ofiarą" decyzji linii Ryanair. Jego los podzielił już austriacki Wiedeń. W podobnym czasie irlandzki przewoźnik przestanie też latać z Helsinek do litewskiego Kowna (19 lutego 2023 roku) i łotewskiej Rygi (24 marca 2023 roku). Na szczęście dla polskich pasażerów, niezagrożona jest trasa do podwarszawskiego Modlina, która obsługiwana jest teraz z częstotliwością dwóch lotów w tygodniu (piątek i niedziela). W nadchodzącym sezonie letnim linia Ryanair będzie latała do Modlina nawet czterokrotnie w ciągu tygodnia z dodatkowymi rejsami we wtorek i czwartek. Na ten moment, ostatni lot na tej trasie zaplanowano na 27 października 2023 roku.

Usunięcie z helsińskiego rozkładu rejsów aż czterech połączeń oznacza, że Helsinki zostaną z dziewięcioma kierunkami europejskimi. Poza wspomnianym już Modlinem, to: Alicante, Girona, Charleroi, Stansted, Bergamo, Beauvais, Wenecja i Zadar. Część z wymienionych rotacji ma charakter połączeń sezonowych, realizowanych tylko w szczycie okresu wakacyjnego.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy