Ryanair rośnie w Zagrzebiu

28 grudnia 2022 09:30
Ryanair jest kluczowym operatorem w Zagrzebiu, choć pojawił się tam dopiero w ubiegłym roku. Wszystko za sprawą umiejętnie rozwijanej siatki połączeń, na którą składa się dziś 27 tras europejskich. Zagrzeb jest bazą dla trzech samolotów Airbus A320.
Reklama
Ryanair uruchomił swoją bazę operacyjną w Zagrzebiu w szczycie ubiegłorocznego sezonu letniego. Od tamtego czasu irlandzki przewoźnik umieścił na tamtejszym lotnisku flotę trzech maszyn Airbus A320, latających pod szyldem należącej do Ryanair Holdings maltańskiej linii Lauda Europe. Tylko w pierwszych trzech kwartałach po inauguracji swojej obecności w Zagrzebiu Ryanair obsłużył tam przeszło 600 tys. pasażerów, pomimo szalejącej pandemii. Do sukcesu z pewnością przyczyniła się popularność chorwackich kurortów wśród europejskich turystów.


Wraz z ustąpieniem obostrzeń, Ryanair kontynuował swoją chorwacką ekspansję poprzez dodawanie coraz to nowszych kierunków do swojej zagrzebskiej siatki połączeń. We wrześniu br. irlandzki przewoźnik osiągnął 30 proc. udziałów rynku w Zagrzebiu, stając się jednym z największych, obok Croatia Airlines, operatorów w regionie. Obecność Ryanaira w Zagrzebiu pozwoliła lotnisku na prędką odbudowę ruchu pasażerskiego do przedpandemicznych poziomów. Port spodziewa się obsłużyć przeszło 3 mln podróżnych w całym roku, osiągając 90 proc. ruchu sprzed epidemii.

O trzonie zagrzebskiej siatki połączeń stanowią Londyn, Mediolan oraz Rzym. W czołówce najpopularniejszych kierunków z Zagrzebia utrzymują się też Bruksela i Goteborg. Ponadto, Ryanair lata z Zagrzebia na kolejnych 22 trasach europejskich, w tym do Bazylei, Dublina i Paryża. Chorwaci również mogą znaleźć coś dla siebie, udając się na wypoczynek m.in. do Salonik, Malagi i na grecką wyspę Korfu. Póki co, irlandzki przewoźnik nie zdecydował się na otwarcie bezpośrednich lotów z Zagrzebia do Polski, choć zdaje się to być kwestią czasu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy