British Airways tnie siatkę lotów z Polski

26 grudnia 2022 12:49
1 komentarz
Linia British Airways dokonała drastycznych cięć w swoim oferowaniu z Lotniska Chopina. W przyszłorocznym sezonie letnim brytyjski przewoźnik wykona do Londynu Heathrow zaledwie jedną trzecią zaplanowanych wcześniej lotów. Straci też Kraków.
Reklama
Linia British Airways zaktualizowała swoją przyszłoroczną siatkę połączeń. Przewoźnik z Wielkiej Brytanii znacząco zredukował częstotliwość rejsów z Londynu Heathrow na kilkunastu trasach, w tym do naszego kraju. Portal "Aeroroutes" wykazał, że w ciągu ostatniego tygodnia linia British Airways usunęła z letniego rozkładu rejsów blisko 3 tys. operacji lotniczych ze swojego głównego portu, co przekłada się na redukcję o 4 proc. zaplanowanego wcześniej oferowania.


"Ofiarą" zmian linii British Airways padła Warszawa i Kraków. Lotnisko Chopina straciło większość rotacji przewidzianych na sezon letni. W całym okresie wakacyjnym brytyjski przewoźnik skasował z warszawskiego oferowania aż 434 połączenia do Londynu Heathrow. Oznacza to, że linia British Airways wykona tylko 217 przelotów, choć miało ich być 651. To zmiana o -66,6 proc.

Ubędzie też rejsów z Londynu Heathrow do Krakowa. Przewoźnik z Wielkiej Brytanii usunął z letniego rozkładu lotów 29 lotów do Balic. Tym samym linia British Airways wykona 188 przelotów na tej trasie, choć miało ich być 217. To zmiana o -14,4 proc.

Ostatnie komentarze

wroord 2022-12-28 14:24   
wroord - Profil wroord
Czyli zyska LOT.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy