Wizz Air rośnie w Belgradzie

25 grudnia 2022 09:30
Wizz Air zapowiedział zwiększoną obecność w Belgradzie. Przewoźnik umieści na Bałkanach dodatkową, czwartą maszynę Airbus A321 i uruchomi pięć nowych tras europejskich. Wśród nowości m.in. Berlin i Lizbona.
Reklama
Linia Wizz Air ogłosiła ekspansję w Serbii. Przewoźnik podjął decyzję o zbazowaniu tam dodatkowego, czwartego samolotu Airbus A321 i otwarciu pięciu nowych tras europejskich z Belgradu. W trzecim kwartale przyszłego roku niskokosztowiec uruchomi połączenia z Serbii do Niemiec (Berlin), Danii (Kopenhaga), Portugalii (Lizbona), Włoch (Bergamo) i Grecji (Zakinthos). Tym samym linia Wizz Air będzie miała w swojej przyszłorocznej belgradzkiej siatce połączeń przeszło dwadzieścia kierunków.


Kilka dni przed zapowiedzią rozwoju w Serbii (20.12), węgierski przewoźnik powiększył swoją bazę operacyjną w bułgarskiej Sofii do siedmiu samolotów. Uruchomił również dwa połączenia do Hamburga i Sztokholmu.

- Bułgaria jest coraz ważniejszym krajem w naszej strategii. Wizz Air skupia się na ekspansji w regionie, chcąc zaoferować tamtejszym podróżnym więcej możliwości przelotów w konkurencyjnych cenach. Dziękuję Sofia Airport za owocną współpracę w ostatnich latach, która pozwoliła nam się stać ulubionym przewoźnikiem wśród bułgarskich pasażerów - przekazała Evelin Jeckel, menadżer ds. siatki połączeń linii Wizz Air.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy