Air Dolomiti poleci z Katowic i Wrocławia

20 grudnia 2022 09:00
Nie Lufthansa, a linia Air Dolomiti będzie odpowiedzialna za realizację większości rejsów niemieckiej linii z Frankfurtu do Katowic i Wrocławia. Przewoźnik z Włoch jest częścią Lufthansa Group.
Reklama
Linia Air Dolomiti wykona rejsy z Frankfurtu do Katowic i Wrocławia. Włoski przewoźnik zastąpi w roli operatora większości lotów wykonywanych obecnie przez Lufthansę. Air Dolomiti pojawi się w Katowicach 22 stycznia 2023, a we Wrocławiu 1 lutego 2023 roku.


W pierwszym okresie włoski przewoźnik będzie wykonywał do Pyrzowic jedenaście rotacji tygodniowo, natomiast od początku lutego nawet czternaście. Nieco rzadziej linia Air Dolomiti będzie widywana w Strachowicach. Najpierw przewoźnik będzie latał do Wrocławia z częstotliwością czterech, a później siedmiu, rejsów w skali tygodnia. Do realizacji obu połączeń linia Air Dolomiti wykorzysta samolot Embraer 195.

Poza Katowicami i Wrocławiem, Air Dolomiti zastąpią Lufthansę również na trasach do Drezna, Luksemburga i Triestu. Przewoźnik z Włoch, z siedzibą w Weronie, jest częścią Lufthansa Group. Lufthansa nabyła mniejszość udziałów w Air Dolomiti w 1999 roku, a kilka lat później stała się jej jedynym właścicielem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy