LOT z kolejnym MAX-em od Blue Air

15 grudnia 2022 09:30
W ubiegłą sobotę (10.12) w Warszawie wylądowała dziewiąta maszyna Boeing 737 MAX 8 dla Polskich Linii Lotniczych LOT. Samolot pojawił się na Lotnisku Chopina pod rejestracją OE-IGQ, którą nadał leasingodawca Air Lease Corporation i w barwach linii Blue Air.
Reklama
W minioną sobotę (10.12) w Warszawie wylądowała dziewiąta maszyna Boeing 737 MAX 8 dla Polskich Linii Lotniczych. Samolot o znakach rejestracyjnych OE-IGQ zameldował się na Lotnisku Chopina po krótkim przelocie technicznym z Pragi. Egzemplarz, którego właścicielem jest amerykański leasingodawca Air Lease Corporation, stacjonował w Czechach od 14 września 2022 roku.


W przeszłości samolot Boeing 737 MAX 8 należał do rumuńskiej linii Blue Air, która zmaga się z niekończącymi się kłopotami finansowymi. PLL LOT skorzystał na kryzysie przewoźnika i nawiązał współpracę z Air Lease Corporation, w ramach której pozyska w sumie sześć MAX-ów. Tylko dwa wciąż oczekują na przekazanie.

Najnowsza maszyna PLL LOT otrzyma w najbliższych dniach polską rejestrację. Samolot Boeing 737 MAX 8 posiada 189 miejsc dla pasażerów. Można spodziewać się, że egzemplarz rozpocznie służbę dla polskiego przewoźnika wraz z nadejściem przyszłego roku. Docelowo, PLL LOT będzie dysponował jedenastoma MAX-ami.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy