Poznań: 2 mln pasażerów od początku roku

14 grudnia 2022 12:40
Lotnisko w Poznaniu podzieliło się wynikami przewozowymi za listopad br. W ciągu miesiąca z usług poznańskiego portu skorzystało 131 tys. pasażerów, co pozwoliło na przekroczenie symbolicznego progu 2 mln obsłużonych podróżnych w skali roku.
Reklama
Statystyki Poznań (POZ)
 
W ub. miesiącu przez poznańską Ławicę przewinęło się 131 tys. pasażerów. W ramach ruchu LCC ("Low Cost Carrier") swoją podróż odbyło 87 tys. osób, natomiast listopadową ofertę przewozów czarterowych wybrało 12 tys. turystów. Najpopularniejszym kierunkiem niskokosztowym okazał się Londyn (Stansted i Luton). Na trzecim stopniu podium znalazł się irlandzki Dublin. Pierwszą piątkę zamknęła trasa krajowa do Krakowa, która musiała ustąpić paryskiemu Beauvais. Z kolei dużą popularnością wśród rotacji czarterowych cieszyła się, bez zaskoczenia, Turcja (Antalya) i Egipt (Marsa Alam, Hurghada).


Od początku roku kalendarzowego Poznań obsłużył 2,1 mln pasażerów. Próg udało się przekroczyć właśnie w ubiegłym miesiącu. Dynamika wzrostu rok do roku wyniosła 121 proc., co potwierdza nieustanną odbudowę ruchu lotniczego w naszym kraju po pandemii koronawirusa.

Warto odnotować, że w minionym miesiącu przez Ławicę przewinęło się dużo mniej podróżnych niż miesiąc wcześniej. W październiku br. z usług poznańskiego lotniska skorzystało przeszło 213 tys. pasażerów. Tak "słabego" wyniku jak w listopadzie br. nie zarejestrowano od marca br. Wówczas Poznań odprawił 96 tys. osób.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy