Ostrawa chce utrzymać trasę na Lotnisko Chopina

9 grudnia 2022 13:25
2 komentarze
Lotnisko w Ostrawie będzie walczyło o utrzymanie bezpośredniego połączenia z Warszawą. Póki co, PLL LOT nie wprowadził do swojego letniego rozkładu lotów tej rotacji, ale, jak potwierdził Pasazer.com, czeski port tak łatwo warszawskiego połączenia nie odpuści.
Reklama
Kilka dni temu (2.12) LOT dokonał szeregu zmian w swoim przyszłorocznym oferowaniu. Poza zwiększeniem lub zmniejszeniem częstotliwości rejsów na wielu trasach, przewoźnik planował rezygnację z bezpośredniego połączenia Warszawa-Ostrawa. PLL LOT chciał pierwotnie realizować na tej trasie nawet pięć rejsów tygodniowo, ale ostatecznie podjął decyzję o wycofaniu się z czeskiego miasta.

Choć trasa faktycznie nie jest dostępna w systemie rezerwacyjnym LOT-u po sezonie zimowym, nie oznacza to całkowitej rezygnacji z obsługi rotacji. Tak wynika z informacji uzyskanych przez nas u samego źródła, czyli u ostrawskiego lotniska. Port zamierza walczyć o utrzymanie bezpośredniego połączenia z Warszawą i tak łatwo tego nie odpuści.


- Lotnisko jest w stałym kontakcie z naszymi przyjaciółmi z LOT-u celem wypracowania najkorzystniejszego rozkładu lotów dla naszych pasażerów. Podróżni powinni mieć dostęp do bogatej siatki połączeń z Lotniska Chopina, uwzględniając Europę Zachodnią, Amerykę Północną i Azję. Nie można zapominać też o samej Warszawie, która jest przepiękna i jest kierunkiem wyjazdów wielu Czechów. Jednocześnie, Ostrawa wraz z całym regionem Moraw powinna być bardziej dostępna dla turystów i inwestorów z Polski. Chcę zapewnić, że LOT jest fantastycznym partnerem i szczerze liczę na kontynuację partnerstwa z tym przewoźnikiem w przyszłym roku - zapewnił Juraj Toth, CCO Ostrava Airport w rozmowie z Pasazer.com.

Trasa na Lotnisko Chopina jest jednym z ważniejszych połączeń międzynarodowych ostrawskiego lotniska.

Ostatnie komentarze

krzysiekl 2022-12-12 16:13   
krzysiekl - Profil krzysiekl
z Ostrawy jest sporo połączeń kolejowych do Warszawy, to 380km, gdyby linia kolejowa zwłaszcza między Ostrawą i Katowicami była w lepszym stanie, a CPK już istniał :P
to dałoby się dojechać w 3h, taka imho powinna być przyszłość: współpraca przewoźników lotniczych z kolejowymi (w szczególności jeden bilet i gwarantowanie skomunikowania).
Pekka 2022-12-09 14:03   
Pekka - Profil Pekka
No to mamy zaproszenie do przetargu... Ale że via media? Warszawa przepięknym miastem odwiedzanym masowo przez Czechów?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy