Grupa Air France-KLM z nową umową na paliwo SAF

5 grudnia 2022 11:30
Grupa Air France-KLM podpisała nową umowę z koncernem TotalEnergies na kompleksową dostawę 800 tys. ton paliwa ekologicznego na przestrzeni najbliższych dziesięciu lat, rozpoczynając w 2023 roku. Paliwo będzie produkowane w specjalnych biorafineriach koncernu.
Reklama
Dzisiaj (5.12) Agencja Reutera poinformowała o rozpoczęciu partnerstwa Air France-KLM z TotalEnergies, francuskim przedsiębiorstwem petrochemicznym, w ramach którego koncern będzie zaopatrywał francusko-holenderską linię w paliwo ekologiczne, tzw. SAF (Sustainable Aviation Fuel) na przestrzeni najbliższych dziesięciu lat, rozpoczynając w 2023 roku.


Paliwo, które będzie produkowane w specjalnych biorafineriach spółki TotalEnergies, ma pozwolić na zmniejszenie emisji szkodliwych substancji o przynajmniej 80 proc. względem samolotów napędzanych tradycyjnymi paliwami lotniczymi. Umowa zobowiązuje TotalEnergies do dostarczenia nawet 800 tys. ton SAF na poczet lotów realizowanych przez przewoźników zrzeszonych w Air France-KLM z Francji i Holandii.

Wcześniej, Air France-KLM podpisało już podobną umowę z fińskim Neste i amerykańskim DG Fuels, opiewającą w sumie na dostawę 1,6 mln ton SAF. Nawiązując współpracę z TotalEnergies, przewoźnik chciał dokonać dywersyfikacji łańcucha dostaw w celu bezproblemowego osiągnięcia ambitnego celu zmniejszenia emisji szkodliwych substancji o minimum 30 proc., porównując okres lat 2019-2030.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy