LOT odebrał 12. samolot Embraer 175

4 grudnia 2022 09:00
LOT przyjął dwunastą maszynę Embraer 175. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LIQ wylądował na Lotnisku Chopina w ostatnich dniach listopada br. i już lata z pasażerami na pokładzie, m.in. na trasach krajowych do Gdańska i Szczecina.
Reklama
Flota LOT-u wzbogaciła się o dwunastą maszynę Embraer 175. Samolot o znakach rejestracyjnych SP-LIQ wylądował na warszawskim Lotnisku Chopina nieco ponad tydzień temu, 24 listopada 2022 roku po przebazowaniu z Portu Lotniczego Bydgoszcz. Egzemplarz ma 10 lat i początkowo służył we włoskiej linii Alitalia pod znakami rejestracyjnymi EI-RDE. Ostatni rok samolot Embraer 175 spędził w bydgoskim Szwederowie w oczekiwaniu na dostawę do Polskich Linii Lotniczych LOT.


Pierwsza z maszyn Embraer 175 (SP-LIA) trafiła do LOT-u w 2006 roku. W sumie do 2022 roku przewoźnik przyjął siedemnaście tych samolotów, lecz z czterech zdążył już zrezygnować na rzecz linii Air Canada (SP-LIE i SP-LIF) oraz polskiego rządu (SP-LIG i SP-LIH). W niedalekiej przyszłości LOT odbierze trzynastą i ostatnią (przynajmniej na razie) maszynę Embraer 175 o znakach rejestracyjnych SP-LIS.

Samolot SP-LIQ może zabrać na pokład do 88 pasażerów. Choć od jego odbioru nie minęło więcej niż dwa tygodnie, maszyna lata już z pasażerami na popularnych trasach krótkiego dystansu. W ostatnim tygodniu samolot Embraer 175 odwiedził m.in. Gdańsk, Szczecin, Berlin, Frankfurt oraz Kopenhagę.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy