LOT: Znika Ostrawa. Wiele zmian w siatce połączeń

2 grudnia 2022 09:00
LOT wprowadził szereg zmian w swoim przyszłorocznym oferowaniu na lato. Z rozkładu lotów przewoźnika całkowicie zniknie czeska Ostrawa. Ponadto, LOT zmodyfikował częstotliwość rejsów na kolejnych siedemnastu trasach europejskich, w tym do Berlina i Amsterdamu.
Reklama
Na chwilę przed nadejściem nowego roku kalendarzowego LOT, podobnie jak wielu innych przewoźników, wprowadził szereg zmian w swoim letnim oferowaniu. Z informacji serwisu branżowego "Aeroroutes" wynika, że polski przewoźnik skorygował swoją siatkę połączeń względem osiemnastu tras europejskich. Zmian można spodziewać się zarówno w przypadku całorocznych rotacji do sprawdzonych stolic biznesowych, jak i popularnych kierunków wypoczynkowych rodaków.

Największą zmianą w oferowaniu LOT-u będzie z pewnością całkowita rezygnacja z połączenia Warszawa-Ostrawa. Przewoźnik planował realizować na tej trasie nawet pięć rejsów tygodniowo, ale ostatecznie podjął decyzję o wycofaniu się z czeskiego miasta. Rotacja została zainaugurowana w ostatnich miesiącach 2020 roku, choć miała początkowo wystartować na początku tamtego roku, lecz ze względu na pandemię koronawirusa uruchomienie połączenia było wówczas niemożliwe.


Zgodnie z najnowszą aktualizacją rozkładu na lato, na dwunastu trasach Polskie Linie Lotnicze LOT zmniejszą częstotliwość tygodniowych lotów. Mowa o Astanie (z 4 do 2 rejsów), Berlinie (z 14 do 13), Kluż-Napoce (z 7 do 5), Kopenhadze (z 21 do 20), Dubrowniku (z 7 do 4), Hamburgu (z 18 do 17), Mediolanie Malpensa (z 21 do 19), Rydze (z 14 do 10), Splicie (z 6 do 3), Sztokholmie (z 21 do 20), Wenecji (z 7 do 6) oraz Zagrzebiu (z 13 do 11).

Na pięciu kierunkach lotów przybędzie. Największym wygranym aktualizacji oferowania jest z pewnością Amsterdam. Rotacja do Niderlandów będzie wykonywana czterokrotnie, zamiast dotychczasowych trzech lotów, w ciągu dnia. Więcej możliwości otrzymają również podróżni na trasach do Belgradu (z 9 do 11 rejsów tygodniowo), Bukaresztu (z 20 do 21), Kiszyniowa (z 7 do 13) i Pragi (z 27 do 32).

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy