Wizz Air poleci na trasie krajowej z Lotniska Chopina?

18 listopada 2022 10:00
1 komentarz
Linia Wizz Air jest bliska uruchomienia bezpośredniego połączenia krajowego z Lotniska Chopina w Warszawie. Dokąd? Tego nie wiadomo. Przewoźnik złożył u koordynatora slotów warszawskiego lotniska pozwolenie na realizowanie jednej rotacji krajowej z podażą 28,5 tys. miejsc.
Reklama
Raport Airport Coordination Limited, czyli spółki zarządzającej i koordynującej podział slotów na Lotnisku Chopina w Warszawie wykazał, że linia Wizz Air jest zainteresowana uruchomieniem bezpośredniej rotacji krajowej ze stołecznego portu. Dokument nie ujawnił potencjalnego kierunku, lecz w kręgu zainteresowań węgierskiego przewoźnika ma być jedno miasto. Linii Wizz Air przyznano na poczet tego połączenia prawo do realizacji 124 operacji lotniczych w przyszłorocznym sezonie letnim, co przekłada się na podaż rzędu 28,5 tys. miejsc.

Oprócz trasy krajowej Wizz Air otrzymał także następujące nowe sloty na Okęciu:

Linia Wizz Air, choć prężnie rozwija się na naszym rynku, wciąż nie zdecydowała się na wprowadzenie do swojego rozkładu rejsów tras krajowych w obrębie naszego kraju. Inną strategię przyjął konkurent węgierskiego przewoźnika, czyli irlandzka linia Ryanair. Przewoźnik od lat z sukcesem lata na wielu trasach po Polsce.


Obecnie linia Ryanair realizuje połączenia krajowe z Modlina do Szczecina, z Gdańska do Krakowa, Lublina i Wrocławia, z Krakowa do Poznania, Olsztyna i Szczecina oraz z Wrocławia do Olsztyna. Ponadto, bogatą siatką rotacji krajowych dysponują Polskie Linie Lotnicze LOT, które łączą Warszawę z 11 lotniskami regionalnymi. Wystąpienie o przydział nie oznacza, że trasa krajowa ostatecznie znajdzie się w rozkładzie linii Wizz Air.

Ostatnie komentarze

Paput 2022-11-21 19:49   
Paput - Profil Paput
Polecą do najgorzej rozwijającego się lotniska w Polsce czyli do .... Szczecina
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy