Qatar uruchomił trasę do Düsseldorfu

16 listopada 2022 10:15
Linia Qatar Airways uruchomiła bezpośrednią trasę z Kataru do niemieckiego Düsseldorfu. Stolica Nadrenii Północnej-Westfalii jest czwartym miastem obsługiwanym przez katarskiego przewoźnika w Niemczech. Pasażerowie z Düsseldorfu mogą liczyć na bogatą siatkę połączeń przesiadkowych w Dosze.
Reklama
Linia Qatar Airways z Kataru połączyła Dohę z Düsseldorfem. Pierwsza rotacja QR85 została wykonana wczoraj (15.11) w godzinach porannych. Samolot Boeing 787-8 Dreamliner wystartował z Kataru o godzinie 8:55 i wylądował w Niemczech o godzinie 11:53 po 5 godzinach i 58 minutach spędzonych w powietrzu. Lądowaniu towarzyszyła uroczysta oprawa, w tym salut na powitanie. Ponadto, w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele katarskiego przewoźnika oraz samego lotniska.

- Jest mi niezmiernie miło, że wreszcie udało się uruchomić trasę do Düsseldorfu. Linia Qatar Airways zaznaczyła swoją obecność w Nadrenii Północnej-Westfalii w sam raz na FIFA World Cup Qatar 2022. Wraz z nową trasą pasażerowie z Düsseldorfu otrzymają nowe możliwości lotów. Na rotacji skorzystają też podróżni z pobliskiej Holandii i Belgii. Na wszystkich czeka ponad 150 kierunków przesiadkowych w Afryce, Azji i Środkowym Wschodzie - powiedział Akbar Al Baker, CEO linii Qatar Airways.


Trasa do Düsseldorfu jest czwartym połączeniem katarskiego przewoźnika do Niemiec. W przeszłości linia Qatar Airways uruchomiła już bezpośrednie rotacje do Monachium, Frankfurtu i Berlina. Połączenie do Düsseldorfu ma być dowodem niezmiennego zaufania przewoźnika w rozwój niemieckiego rynku lotniczego.

- Lotnisko w Düsseldorfie zyskało nową trasę międzykontynentalną. To bardzo ważne dla potwierdzenia pozycji naszego portu w regionie. Rotacja linii Qatar Airways, renomowanego i prestiżowego przewoźnika, będzie dużą wartością dla pasażerów biznesowych i turystycznych. Nie mogę się doczekać partnerstwa - dodał Thomas Schnalke, CEO Düsseldorf Airport.

Połączenie z Kataru do Düsseldorfu jest obsługiwane samolotami szerokokadłubowymi Boeing 787-8 Dreamliner, dysponującymi 254 miejscami na pokładzie w dwóch klasach. Trasa realizowana jest każdego dnia.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy