Finnair wróci do Tokio

26 października 2022 10:30
Już za kilka dni (30.10) linia Finnair przywróci trasę z Helsinek do Tokio Haneda. Rotacja będzie realizowana każdego dnia samolotami Airbus A350-900 z pominięciem rosyjskiej przestrzeni powietrznej. Przewoźnik lata już na sąsiednie lotnisko Tokio Narita.
Reklama
30 października 2022 roku linia Finnair uruchomi bezpośrednią trasę z Helsinek do Tokio Haneda. Będzie to drugie stołeczne lotnisko obsługiwane przez fińskiego przewoźnika, gdyż w marcu br. linia Finnair przywróciła już rotację do Tokio Narita, która wykonywana jest z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Zniesienie większości restrykcji pandemicznych przez japoński rząd zachęciło Finów do wzmocnienia japońskiego oferowania pomimo zamknięcia rosyjskiej przestrzeni powietrznej.

Trasa z Helsinek do Tokio Haneda będzie realizowana każdego dnia. Wylot z Finlandii zaplanowano na godzinę 17:55, a przylot do Japonii na godzinę 14:25 następnego popołudnia. W drogę powrotną pasażerowie fińskiego przewoźnika będą wyruszać o godzinie 21:55. Lądowanie w Helsinkach przewidziano na godzinę 4:25 następnego dnia. Bezpośredni przelot potrwa aż 13 godzin i 30 minut ze względu na konieczność ominięcia Rosji.

- Otwarcie połączenia do Tokio Haneda to ważna decyzja w kontekście regeneracji naszego azjatyckiego oferowania. Wiem, że pasażerowie docenią powrót rotacji, która będzie realizowana krótszym, północnym korytarzem powietrznym pomimo zamknięcia rosyjskiej przestrzeni powietrznej - powiedział Andrew Fish, dyrektor linii Finnair.

Rotacja będzie realizowana samolotami Airbus A350-900, które dysponują nawet 336 miejscami na pokładzie w zależności od konfiguracji. Linia Finnair posiada w swojej flocie dalekodystansowej 17 maszyn Airbus A350-900, choć zapowiedziała już cięcia w ramach nowej strategii mającej przywrócić rentowność.


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy