Wróci trasa ze Szczecina do Modlina

20 października 2022 09:30
Linia Ryanair wróci na trasę ze Szczecina do podwarszawskiego Modlina. Rotacja miała początkowo całkowicie zniknąć z rozkładu przewoźnika w konsekwencji sporu z władzami portu, lecz ostatecznie wróci do siatki połączeń wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu letniego.
Reklama
W połowie marca br. linia Ryanair wprowadziła do systemu rezerwacyjnego trasę krajową ze Szczecina do Modlina, która została następczynią realizowanej w przeszłości rotacji na Lotnisko Chopina. Połączenie wystartowało 1 maja 2022 roku i wciąż jest realizowane z częstotliwością pięciu lotów tygodniowo. Ostatni rejs na tej trasie przewidziano na 28 października 2022 roku. Z zapowiedzi irlandzkiego przewoźnika jasno wynikało, że będzie tego dnia zostanie zrealizowana ostatnia rotacja ze Szczecina do Modlina. Trasa miała paść ofiarą konfliktu linii Ryanair z władzami podwarszawskiego portu i na stałe zniknąć z oferowania wraz z kilkoma innymi połączeniami. Na szczęście dla szczecińskich podróżnych, tak się jednak nie stanie.


Z systemu rezerwacyjnego irlandzkiej linii wynika, że trasa ze Szczecina do Modlina wróci do rozkładu przewoźnika już po sześciomiesięcznej przerwie, czyli w przyszłorocznym sezonie letnim. Rotacja zostanie wznowiona 26 marca 2023 roku i będzie wykonywana z taką samą częstotliwością jak dotychczas, lecz w inne dni: poniedziałek, wtorek, czwartek, sobotę oraz niedzielę.

Każdego dnia trasa będzie realizowana o innych porach. W zależności od dnia tygodnia, start z Goleniowa będzie odbywał się o godzinach: 22:00, 7:45, 10:10, 23:20 i 7:40. Start rotacji z Modlina zaplanowano na: 20:30, 6:15, 8:40, 21:50 i 6:10. Bezpośredni przelot ze Szczecina do Modlina potrwa dokładnie jedną godzinę. Według regionalnych mediów powrót połączenia jest oznaką dużej popularności rotacji, która stała się realną alternatywą dla uciążliwego połączenia kolejowego.

Fot.: Jacek Chlebowski

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy