LOT sprzedał już ponoć kilkaset biletów na pierwsze połączenia z Radomia

2 października 2022 14:45
Trwa kongres "Radom Przyszłości". Podczas wydarzenia zadeklarowano, że połączenia LOT-u z Radomia cieszą się tak dużym zainteresowaniem pasażerów, że w pierwszych dniach po ogłoszeniu rozkładu lotów założono kilkaset rezerwacji. I to na 7 miesięcy przed inauguracją.
Reklama
W Porcie Lotniczym Warszawa-Radom trwa właśnie Kongres Radom Przyszłości. To dwudniowe wydarzenie jest okazją do rozmów o rozwoju gospodarczym w regionie. Większość z paneli zdominowała kwestia radomskiego lotniska, którego otwarcie zaplanowano na kwieceń przyszłego roku. W pierwszym, niepełnym sezonie działalności port ma obsłużyć nawet 250 tys. pasażerów. W Kongresie Radom Przyszłości bierze udział szereg polityków z ramienia partii rządzącej oraz samorządowców. Wśród nich nie zabrakło m.in. Adama Bielana i Marka Suskiego. To właśnie Adam Bielan jakiś czas temu w przypływie szczerości zapowiedział uruchomienie bezpośrednich połączeń LOT-u z Radomia pomimo braku jakiegokolwiek potwierdzenia po stronie polskiego przewoźnika. Podczas radomskiej konferencji obaj przedstawiciele polskiej polityki zapewnili o sukcesie Portu Lotniczego Warszawa-Radom, przywołując nie tylko jego "piękno" i "nowoczesność", ale również "ponadprzeciętnie dobre" wyniki sprzedażowe nowych tras.


- Bardzo wielu ludzi nie wie, że w Radomiu jest tak nowoczesne lotnisko. To atut i okazja do dalszego rozwoju całego regionu. Lotnisko, które już teraz robi wrażenie, będzie znane na całym świecie - wychwalał inwestycję PPL Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Dotychczas Radom tracił mieszkańców. Teraz jest szansa na zmianę tego niekorzystnego trendu. Lotnisko jest dużą szansą dla rozwoju miasta, które powoli staje się miastem przyszłości. Port w Radomiu jest najnowocześniejszym i najpiękniejszym lotniskiem w Polsce. W jego modernizację zainwestowano ponad miliard złotych. Wiadomo już, że lotnisko będzie cieszyło się dużą popularnością. W ciągu czterech dni sprzedano czterysta biletów tylko na połączenie z Radomia do Rzymu - wtórował mu w hurraoptymistycznym tonie Adam Bielan, europoseł z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Adam Bielan zapewnił też, że radomskie połączenia czarterowe przyciągną turystów... do Radomia. Polityk nie ma wątpliwości, że pasażerowie będą ochoczo przybywali do Radomia z kilkudniowym wyprzedzeniem przed wycieczką za granicę i poznawali uroki regionu. W ten sposób port ma przyczynić się do rozwoju turystyki w mieście.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy