Finnair zwolni 200 pracowników

30 września 2022 09:00
Linia Finnair rozpoczęła negocjacje ze swoimi pracownikami, która mają zakończyć się redukcją 200 stanowisk. Decyzja związana jest ze zmianą strategii biznesowej fińskiego przewoźnika. Linia nie może już opierać się na flagowej ofercie rejsów azjatyckich, więc wprowadza cięcia na każdym polu.
Reklama
Linia Finnair nie wróci w najbliższych latach do poziomów sprzed pandemii koronawirusa. Zamknięcie rosyjskiej przestrzeni powietrznej dla europejskich samolotów sprawiło, że fiński przewoźnik stracił atut w postaci korzystnych cenowo i czasowo przelotów do Azji. Jako, że flagowa oferta linii Finnair straciła na wartości, przewoźnik musiał dokonać gruntownej rewizji swojej strategii biznesowej, która będzie opierała się m.in. na zmniejszeniu zasięgu działalności operacyjnej linii. Celem podejmowanych działań jest przywrócenie stabilności rentowności spółki.

- Zmiana w środowisku wymaga natychmiastowej reakcji. Finnair potrzebuje nowego początku, szczególnie w kontekście ograniczenia wydatków. Linia ma świetną bazę do rozwoju: wyjątkową i urozmaiconą ofertę, wysoki standard bezpieczeństwa, silną markę, zaangażowanie na rzecz ekologii i znakomitą renomę - powiedział po ogłoszeniu filarów nowej strategii Topi Manner, CEO linii Finnair.


Jednym z założeń nowej strategii jest zmiejszenie zatrudnienia. W opinii fińskiego przewoźnika ok. 200 pracowników może stracić pracę w najbliższych tygodniach. W pierwszej kolejności redukcja etatów obejmie pracowników biurowych linii Finnair. Mowa przede wszystkim o stanowiskach zarządzających strukturami linii.

- Inwazja Rosji na Ukrainę i zamknięcie rosyjskiej przestrzeni powietrznej znacząco odbiły się na naszym biznesie. Jednym ze środków, które musimy zastosować w celu przywrócenia rentowności, jest redukcja zatrudnienia. To będą bolesne dni dla naszych pracowników - dodał Manner.

Linia Finnair zatrudnia 5,3 tys. osób na całym świecie. Oznacza to, że nieuchronne cięcia w zatrudnieniu obejmą początkowo "tylko" 4 proc. wszystkich pracowników. Większość wypowiedzeń trafi do osób zatrudnionych w fińskich oddziałach spółki.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy