LOT na 73. miejscu w światowym rankingu Skytrax

26 września 2022 09:05
1 komentarz
Organizacja Skytrax ogłosiła najnowsze zestawienie najlepszych linii lotniczych na świecie. Liderem światowego rankingu World Airline Awards 2022 została linia Qatar Airways. LOT znalazł się na 73. miejscu, ustępując m.in. łotewskiej linii airBaltic.
Reklama
W ub. piątek (23.09) w zabytkowym obiekcie Langham Hotel w Londynie odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia nagród World Airline Awards 2022, której organizatorem jest renomowana organizacja Skytrax. Wydarzenie odbywa się nieprzerwanie od 1999 roku z udziałem najważniejszych przedstawicieli rynku lotniczego. W okresie pandemii koronawirusa ceremonia była przeprowadzana wirtualnie.

Liderem tegorocznego zestawienia została linia Qatar Airways, która została uhonorowana tym wyróżnieniem już siedmiokrotnie. Wyższość katarskiego przewoźnika musiała uznać m.in. linia Singapore Airlines, która zajęła wysokie, drugie miejsce. Podium zamknęła linia Emirates, a tuż za jej plecami uplasowała się japońska linia ANA All Nippon Airways. Pierwszą piątkę domknęła australijska linia Qantas Airways. W światowym rankingu uwzględniono ponad 350 linii lotniczych.

- Celem linii Qatar Airways od zawsze było zostanie najlepszym przewoźnikiem na świecie. Otrzymanie tego tytułu aż siedmiokrotnie wraz z wyróżnieniami towarzyszącymi jest świadectwem niewyobrażalnego zaangażowania naszych pracowników. Ich troska o bezpieczeństwo i komfort pasażerów znajduje odzwierciedlenie w najwyższej jakości produkcie. Tegoroczna edycja World Airline Awards jest szczególna, gdyż to właśnie w tym roku linia Qatar Airways świętuje 25-lecie swojej działalności. Dziękuję wszystkim za zaufanie, które jest dla nas motorem napędowym i zobowiązaniem do nieustannego rozwoju - powiedział Akbar Al Baker, CEO linii Qatar Airways.


- Nagroda dla linii Qatar Airways jest potwierdzeniem ich wysokich standardów oraz podziękowaniem za ich ciężką pracę i poświęcenie na rzecz komfortu pasażerów. Przewoźnik ten latał podczas globalnej epidemii bez przerw, mając w swojej siatce połączeń przynajmniej 30 kierunków, dowodząc determinacji do łączenia ludzi i kontynentów. Linii Qatar Airways należą się słowa uznania za odebranie siódmej statuetki najlepszej linii na świecie. To wyjątkowe i znaczące osiągnięcie - dodał Edward Plaisted, przedstawiciel organizatora Skytrax.

Najlepszym przewoźnikiem w Europie została turecka linia Turkish Airlines. Na drugim miejscu znalazła się linia Air France, a na trzecim - szwajcarska linia Swiss International Air Lines. Najlepszą załogę pokładową ma linia Singapore Airlines, a nieskazitelną czystością samolotów charakteryzują się linie ANA All Nippon Airlines. Liderem przewoźników czarterowych została linia SunExpress, a dalekodystansowych lotów niskokosztowych - linia Scoot, która jest zależna od linii Singapore Airlines.

- Naszym nadrzędnym celem w linii Singapore Airlines jest zapewnienie klientom najwyższej jakości usług. Wyróżnienie od Skytrax jest dowodem naszego wieloletniego zaangażowania w rozwój lotnictwa oraz inwestowania w klasę produktu - skomentował Yeoh Phee Teik, wiceprezydent ds. obsługi klienta linii Singapore Airlines.

Na 73. miejscu światowego rankingu znalazł się LOT. Polski przewoźnik został drugą najlepszą linią lotniczą w Europie Wschodniej, ustępując łotewskiej linii airBaltic, która zdominowała tegoroczną galę, zgarniając 4 statuetki. Najlepszym przewoźnikiem niskokosztowym w Europie została linia Ryanair. W ogólnym rankingu irlandzki przewoźnik wyprzedził LOT i znalazł się na wysokim, czterdziestym miejscu. Niżej oceniono m.in. linię EasyJet (55. miejsce) oraz Wizz Air (93. miejsce).

Ostatnie komentarze

JumboKRK 2022-09-26 22:06   
JumboKRK - Profil JumboKRK
Że niby LOT jest gorszy od easyJet? Za same fotele easyJet powinien skończyć w piekle. No i skytrax nie jest już renowoną organizacją od kiedy przyznał 5 gwiazdek 3 gwiazdkowej Lufthansie.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy