CEO Schiphol podał się do dymisji

18 września 2022 12:30
Dick Benschop, CEO spółki Royal Schiphol Group, podał się do dymisji w konsekwencji letniego chaosu na amsterdamskim lotnisku. Wakacyjna podróż ze Schiphol wiązała się z gigantycznymi kolejkami, odwołaniami lotów na ostatnią chwilę i potężnymi opóźnieniami.
Reklama
Tegoroczne lato stało pod znakiem potężnego kryzysu organizacyjnego na największych europejskich lotniskach. Jedna z gorszych sytuacji była w amsterdamskim Schiphol, gdzie brak pracowników przyczynił się do gigantycznego chaosu lotniskowego. Pasażerowie musieli być przygotowani na chaos, olbrzymie kolejki do kontroli bezpieczeństwa oraz wysokie ryzyko odwołania bądź opóźnienia lotów.


W konsekwencji wakacyjnego kryzysu w Schiphol, CEO spółki zarządzającej amsterdamskim portem podał się do dymisji. 15 września 2022 roku zarząd Royal Schiphol Group przyjął rezygnację i rozpoczął poszukiwania kolejnego dyrektora generalnego. Dick Benschop pozostanie na swoim stanowisku do czasu ogłoszenia nowego CEO.

- Na działalność Schiphol w zakresie zwalczania wakacyjnych trudności spadło wiele krytyki. Walka z kryzysem organizacyjnym przykuła uwagę pasażerów i mediów, niekoniecznie przedstawiając naszą aktywność w korzystnym świetle, za co ponoszę pełną odpowiedzialność. Z własnej woli chcę ustąpić i dać lotnisku szansę na rozpoczęcie nowego etapu. Nie chcę być przeszkodą - powiedział Dick Benschop, CEO spółki Royal Schiphol Group.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy