Ryanair poleci z Wrocławia do Porto

18 września 2022 10:00
1 komentarz
Linia Ryanair ogłosiła uruchomienie nowego połączenie z Wrocławia do Portugalii. Od 30 października 2022 roku irlandzki przewoźnik poleci do malowniczego Porto. Trasa będzie realizowana dwukrotnie w ciągu tygodnia: w środę i niedzielę.
Reklama
Linia Ryanair zapowiedziała otwarcie nowego połączenie z Wrocławia. Przewoźnik z Irlandii uruchomi trasę ze Strachowic do malowniczego Porto. Inauguracja rotacji nastąpi już 30 października 2022 roku, czyli w sam raz na początek zbliżającego się sezonu zimowego. Połączenie z Wrocławia do Porto będzie realizowane dwukrotnie w ciągu tygodnia: w środę i niedzielę.
- Portugalia jest szczególnym, długo wyczekiwanym przez wielu pasażerów kierunkiem. Porto przyciąga turystów, oferując im zarówno wypoczynek nad morzem jak i spacer klimatycznymi uliczkami miasta. W listopadzie temperatura w Porto sięga 20 stopni Celsjusza. Sprawia to, że kierunek ten będzie idealną propozycją na wypad jesienią i zimą - powiedział Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.


Rotacja w niedzielę będzie odbywała się w godzinach przedpołudniowych, natomiast połączenie w środę będzie wykonywane w godzinach wieczornych. W niedzielę strat z Porto zaplanowano na godzinę 6:30, a z Wrocławia na godzinę 11:25. W środę strat z Portugalii przewidziano na godzinę 15:20, a z Polski na godzinę 20:15. Bezpośredni przelot z Wrocławia do Porto potrwa 3,5 godz.

- Porto wzmocni naszą rozbudowaną ofertę kierunków południowych. Mam nadzieję, że nowe połączenie Ryanaira stanie się hitem sezonu jesienno-zimowego, a podróżni będą chętnie korzystać z uroków Portugalii i atlantyckiego wybrzeża - dodał Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska.

Ogłoszenie nowego połączenia Ryanaira do Porto jest kolejnym krokiem irlandzkiego przewoźnika na rzecz rozwoju swojego centrum operacyjnego na Dolnym Śląsku. Kilka dni temu (7.09) linia ogłosiła rozbudowę zaplecza obsługi technicznej samolotów we Wrocławiu. Inwestycja, która pochłonie 25 mln euro, będzie największym tego typu projektem Ryanaira w Polsce.

- Po ogłoszeniu inwestycji we Wrocławiu, nowe połączenie do Porto jeszcze bardziej podkreśla zaangażowanie Ryanaira w rozwój na wrocławskim lotnisku - wspomniał Jason McGuinness, dyrektor ds. handlu linii Ryanair.

W nadchodzącym sezonie zimowym linia Ryanair poleci ze Strachowic na 28 kierunkach, realizując nawet 150 rejsów tygodniowo.

Ostatnie komentarze

wroord 2022-09-19 20:41   
wroord - Profil wroord
Porto juz bylo, wiec nie jest to nowe polaczenie ale wznowienie po pandemii.
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy