Francuscy kontrolerzy będą strajkować

14 września 2022 10:14
Kontrolerzy ruchu lotniczego w Francji zaprotestują pod koniec tygodnia.
Reklama
Strajk został zaplanowany przez francuski Krajowy Związek Kontrolerów Ruchu Lotniczego (SNCTA) na piątek 16 września br. Generalna Dyrekcja Lotnictwa Cywilnego (DGAC) w Paryżu obawiając się poważnych nieregularności w nadchodzący piątek zwróciła się do linii lotniczych o odwołanie 50 proc. Urząd podkreślił, że wniosek o redukcję ruchu lotniczego w piątek 16 września br. wyszedł od związkowców ze SNCTA, którzy domagają się w szczególności podwyżek płac. Ograniczenia mają dotyczyć obszaru Francji oraz jej terytoriów zamorskich.


Portal cnews.fr podał, że DGAC, pomimo zachowania minimalnej obsługi i prewencyjnego ograniczenia ruchu lotniczego, spodziewa się anulacji rejsów i znacznych opóźnień na całym terytorium dotkniętym strajkiem kontrolerów. DGAC radzi pasażerom, którzy mogą to zrobić, aby odłożyli podróż i skontaktowali się z przewoźnikami w sprawie statusu ich lotu. Ten strajk może mieć również reperkusje dla całego ruchu lotniczego w Europie. Francuscy urzędnicy poinformowali, że ​​są w stałym kontakcie z EUROCONTROL w celu zminimalizowania wpływu strajku na linie lotnicze.

SNCTA, największy związek zawodowy francuskich kontrolerów ruchu lotniczego, podkreślił, że zdecydował się na protest, aby wyrazić swoje zaniepokojenie obecnym poziomem inflacji, a także kwestią planów uzupełniania kadr. Związek uważa, że w trakcie trwającego procedowania ustawy budżetowej na 2023 r., DGAC i inne instytucje rządowe powinny zagwarantować odpowiednie warunki pracy kontrolerów.

Fot.: Materiały prasowe

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy