SAS pozbędzie się 10 samolotów

6 września 2022 09:00
Linia SAS już wkrótce pożegna się z dziesięcioma samolotami, w tym dwoma maszynami Airbus A350-900. Decyzja związana jest z koniecznością restrukturyzacji spółki w celu uchronienia jej przed bankructwem. Tym samym flota przewoźnika zmaleje do 101 samolotów.
Reklama
Linia SAS ucieka przed bankructwem. Przewoźnik wdrożył w życie szereg rozwiązań, które mają na celu ustabilizowanie sytuacji kadrowej i finansowej skandynawskiej linii. Ważną częścią powrotu przewoźnika do dobrej kondycji jest strategia SAS FORWARD, która zakłada gruntowną restrukturyzację obejmującą m.in. flotę linii. Przewoźnik zamierza pozbyć się niepotrzebnych samolotów, które generują nadprogramową stratę. Ograniczenie zasobów pozwoli na wypracowanie korzystniejszych wyników finansowych w przyszłości.


W ramach restrukturyzacji linia SAS pożegna się z przynajmniej dziesięcioma samolotami, które zostaną zwrócone leasingodawcom. Skandynawski przewoźnik odda pięć maszyn wąskokadłubowych i pięć samolotów szerokokadłubowych. Mowa o trzech samolotach Airbus A320neo, jednej maszynie Airbus A321 oraz jednej maszynie Boeing 737-700. Ponadto, linia SAS zrezygnuje z jednego samolotu Airbus A330-300 oraz, co ważniejsze, z dwóch zaledwie dwuletnich maszyn Airbus A350-900.

- Jeszcze przed ogłoszeniem postępowania upadłościowego zwróciliśmy się do leasingodawców o modyfikację umów w celu obniżenia kosztów. Pomimo wielu rozmów nie udało się wypracować korzystniejszych warunków partnerstwa, więc decyzja o wycofaniu dziesięciu samolotów była naturalnym krokiem w celu realizacji naszej strategii - przekazała linia SAS.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy