Wizz Air tnie siatkę połączeń w Walii

11 sierpnia 2022 10:00
Linia Wizz Air uruchomiła swoją bazę operacyjną w Cardiff zaledwie pół roku temu i już zapowiedziała cięcia w swoim walijskim oferowaniu. Przewoźnik usunie z rozkładu rejsów dziewięć atrakcyjnych tras ze względu na niekorzystną sytuację ekonomiczną i gospodarczą w regionie.
Reklama
Linia Wizz Air ograniczy swoją obecność w Cardiff. Przewoźnik uruchomił bazę operacyjną w walijskim mieście zaledwie pół roku temu i już postanowił znacząco zredukować tamtejsze oferowanie. Przyczyną cięć ma być niekorzystna sytuacja makro-ekonomiczna w regionie oraz niesatysfakcjonująca liczba pasażerów latających z i do Cardiff.

- Jesteśmy rozczarowani koniecznością zawieszenia wielu tras z Cardiff w ramach naszej zimowej siatki połączeń. Część z odwołanych rotacji cieszyła się względnym zainteresowaniem w szczycie sezonu letniego, lecz nie znajdujemy finansowego uzasadnienia do utrzymania tych lotów w okresie zimowym. Być może połączenia pojawią się na przyszłą wiosnę - powiedział Marion Geoffroy, dyrektor linii Wizz Air.


Od 19 września 2022 roku linia Wizz Air nie poleci już więcej z Cardiff do Alicante, Heraklionu, Faro, Larnaki, Sharm El-Sheikh oraz na Korfu, Lanzarote, Majorkę i Teneryfę. Usunięcie aż dziewięciu walijskich rotacji nie oznacza jednak, że węgierski przewoźnik całkowicie wycofa się z Cardiff. Z miasta będzie można polecieć do włoskiego Mediolanu oraz rumuńskiego Bukaresztu. Oba połączenia ruszą 30 października 2022 roku.

W kwietniu br. do Cardiff trafił jeden samolot Airbus A321 w malowaniu linii Wizz Air. Maszyna miała być odpowiedzialna za realizację większości połączeń z Walii. Wraz z rezygnacją z obsługi aż dziewięciu tras z Cardiff z Walią pożegna się (przynajmniej na zimę) nie tylko samolot Airbus A321, ale również 40 pracowników przewoźnika na stale zatrudnionych w Cardiff. Zatrudnieni otrzymają możliwość przeniesienia na inne lotniska w Wielkiej Brytanii z szansą potencjalnego powrotu do Walii wraz z nadejściem przyszłorocznego sezonu letniego.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy