Linia British Airways wstrzymała sprzedaż biletów na trasach krótkodystansowych

2 sierpnia 2022 09:35
Linia British Airways podjęła drastyczną decyzję o wstrzymaniu sprzedaży biletów na trasach krótkodystansowych z Londynu Heathrow przynajmniej do 8 sierpnia 2022 roku. Krok ma pomóc londyńskiemu lotnisku w wyjściu z kryzysu operacyjnego.
Reklama
Linia British Airways wstrzymała sprzedaż biletów na trasach krótkodystansowych z Londynu Heathrow przynajmniej do 8 sierpnia 2022 roku. W ten sposób brytyjski przewoźnik chce odciążyć ograniczoną przepustowość londyńskiego lotniska. Port Heathrow nieustannie zmaga się z kryzysem operacyjnym, w wyniku którego wiele lotów jest odwoływanych bądź opóźnianych na ostatnią chwilę. Problemem są braki kadrowe oraz niewspółmiernie duża aktywność brytyjskich podróżnych. Ci tłumnie ruszyli na podbój angielskich lotnisk wraz ze zniesieniem uciążliwych obostrzeń w podróżowaniu.

Decyzja wpłynie na dostępność biletów na trasach europejskich oraz do Maroka i Egiptu. Ograniczenie oferowania na trasach krótkodystansowych nie sprawi, że samoloty linii British Airways będą odlatywały puste.


- Lotnisko Heathrow poprosiło nas o tymczasowe wstrzymanie sprzedaży biletów, więc podjęliśmy rozważną i odpowiedzialną decyzję o ograniczeniu dostępnych biletów, aby zwiększyć możliwości pasażerów, którym na ostatnią chwilę odwołano zaplanowane wcześniej połączenia - przekazała linia British Airways.

Wcześniej, londyńskie lotnisko wprowadziło limit pasażerów, którzy mogą być obsługiwani w ciągu dnia. Przynajmniej do września br. przez Heathrow może podróżować maksymalnie 100 tys. podróżnych na dobę. W ten sposób największe brytyjskie lotnisko prowadzi nierówną walkę z kryzysem operacyjnym.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy