Zielona Góra: Dobra passa trwa

12 lipca 2022 13:48
Czerwiec był kolejnym miesiącem z rekordową liczbą pasażerów obsłużonych na lotnisku Zielona Góra-Babimost.
Reklama
Statystyki Zielona Góra (IEG)
 
Z usług zielonogórskiego portu skorzystało 4446 osób, z czego prawie jedna trzecia wybrała połączenia czarterowe. Taki wynik to wzrost o prawie 63 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem i o 40 proc, w zestawieniu z czerwcem 2019 r., czyli ostatniego roku przed pandemią koronawirusa. Stabilnie rośnie też liczba obsługiwanych przez port w Zielonej Górze operacji lotniczych. W czerwcu na lotnisku w Babimoście odnotowano 419 startów i lądowań różnego typu statków powietrznych.


Tak dobre wyniki to efekt zwiększonego zainteresowania połączeniami ze stolicą, ale też dobrej frekwencji na nowo otwartej w czerwcu wakacyjnej trasie do Antalyi w Turcji. Bardzo dobrze w porównaniu z rokiem 2019 prezentują się też dane z pierwszego półrocza. Od stycznia do końca czerwca lotnisko w Babimoście odprawiło 13460 osób, czyli jedną piątą więcej niż trzy lata temu. Prawie dwuipółkrotnie więcej było też operacji lotniczych. Takie wyniki oraz prognozy ruchu na najbliższe tygodnie pozwalają przewidywać, że tegoroczny sezon wakacyjny na lotnisku w Zielonej Górze będzie wyjątkowo gorący.

Fot.: Materiały prasowe
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy