Ruszyła trasa LOT-u z Rzeszowa do Wenecji

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
14 czerwca 2022 09:30
Przedwczoraj (12.06) samolot Bombardier Dash Q400 w malowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT wykonał pierwszą rotację z Rzeszowa do Wenecji. Trasa będzie realizowana raz w tygodniu do 18 września 2022 roku. Połączenie może okazać się prawdziwym hitem sezonu.
Reklama

W ostatnią niedzielę (12.06) maszyna Bombardier Dash Q400 o znakach rejestracyjnych SP-EQC zrealizowała inauguracyjną rotację Polskich Linii Lotniczych LOT z Rzeszowa do Wenecji. Połączenie zostało uroczyście powitane salutem wodnym od Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej w Jasionce. Samolot wystartował z Rzeszowa o godzinie 7:04 i bezpiecznie wylądował nad Morzem Adriatyckim po 1 godzinie i 41 minutach lotu.


- Wenecja jest jak magnes. To perła Adriatyku, tak się o niej mówi. I są tam miejsca, które trzeba po prostu zobaczyć, jak Plac i Bazylika Świętego Marka, Pałac Dożów, Mosty Westchnień i Rialto, Canal Grande. Będąc w Wenecji warto również zobaczyć wyspę Lido i jej piaszczyste plaże, gdzie wypoczywają zarówno turyści, jak i wenecjanie, tam też odbywa się słynny festiwal filmowy - zachęca rzeszowskich turystów Adam Hamryszczak, prezes Portu Lotniczego Rzeszów.

Trasa z Rzeszowa do Wenecji realizowana jest raz w tygodniu samolotami Bombardier Dash Q400, które mogą zabrać na pokład do 78 pasażerów. Pierwsza rotacja cieszyła się dużą popularnością wśród podróżnych. Start z Rzeszowa zaplanowano na godzinę 6:55, a lądowanie w Wenecji na godzinę 8:50. W drugą stronę pasażerowie udają się o godzinie 9:25 i o godzinie 11:25 meldują się w Jasionce.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama