Norwegian wrócił do Szczecina

6 czerwca 2022 09:05
Po dwudziestu sześciu miesiącach do szczecińskiego Goleniowa wróciła linia Norwegian. Przedwczoraj (4.06) norweski przewoźnik wykonał "inauguracyjną" rotację z Oslo do Szczecina i z powrotem. Trasa obsługiwana jest dwukrotnie w ciągu tygodnia.
Reklama
Port Lotniczy Szczecin im. NSZZ Solidarność doczekał się powrotu kolejnego połączenia po pandemii koronawirusa. Po ponad dwóch latach na szczecińskim lotnisku wylądował samolot Boeing 737-800 w malowaniu linii Norwegian. Maszyna o znakach rejestracyjnych LN-ENV pojawiła się w Szczecinie przedwczoraj (4.06) o godzinie 12:19. Tym samym norweski przewoźnik wznowił trasę z Oslo do Szczecina, która przed globalną epidemią cieszyła się dużą popularnością wśród zachodniopomorskich podróżnych.


Połączenie z Oslo Gardermoen do Szczecina i z powrotem realizowane jest samolotami Boeing 737-800 dwukrotnie w ciągu tygodnia, we wtorek oraz sobotę. Start z Norwegii odbywa się o godzinie 19:50 (wtorek) lub 7:00 (sobota), a z Polski o godzinie 22:00 (wtorek) bądź 11:00 (sobota). Bezpośredni przelot między miastami trwa 1 godzinę i 30 minut.

Powrót do Szczecina linii Norwegian oznacza, że szczecińskie lotnisko ma do zaoferowania dziewięć tras regularnych w sezonie letnim. Połączenia realizowane są przez Polskie Linie Lotnicze LOT (Warszawa), Wizz Aira (Oslo Torp, Bergen, Stavanger), Ryanaira (Kraków, Dublin, Londyn Stansted, Warszawa Modlin) i wspomnianą już linię Norwegian (Oslo Gardermoen). Wiadomo także, że wraz z nadejściem okresu zimowego przywrócona zostanie rotacja linii Ryanair do brytyjskiego Liverpoolu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy