LOT analizuje możliwość odnowienia wystroju boeingów 787 Dreamliner

5 czerwca 2022 10:30
2 komentarze
Polskie Linie Lotnicze LOT planują zmodernizować wnętrze samolotów Boeing 787 Dreamliner. Zmianie ma ulec aranżacja kabin pasażerskich, system rozrywki pokładowej oraz liczba i konfiguracja foteli lotniczych. Pierwsza odświeżona maszyna ma przewieźć pasażerów w 2024 roku.
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowują się na modernizację swojej floty samolotów Boeing 787 Dreamliner. I nie chodzi tutaj o wymianę istniejących już maszyn na nowsze, lecz gruntowną zmianę aranżacji kabin pasażerskich, która miałaby zachęcić pasażerów do odbycia dalekodystansowych podróży lotniczych właśnie na pokładach samolotów Boeing 787 Dreamliner LOT-u.


Flagowy produkt LOT-u ma zmienić oblicze w celu dostosowania go do najnowszych standardów estetyki. Przewoźnik zamierza sukcesywnie odświeżać wnętrza samolotów Boeing 787 Dreamliner, aby w 2024 roku dysponować flotą zmodernizowanych maszyn dalekiego zasięgu. Najwięcej zmian ma obejmować wystrój klasy biznesowej. LOT planuje podążyć za najnowszymi kanonami organizacji kabin pasażerskich. Unowocześnione fotele w klasie biznes zapewnią podróżnym większą prywatność, a każde miejsce będzie miało bezpośredni dostęp do korytarza. Ponadto, przewoźnik chciałby przearanżować układ foteli w klasie ekonomicznej oraz wymienić istniejące miejsca na nowocześniejsze i bardziej komfortowe. Przy okazji modernizacji wnętrz samolotów Boeing 787 Dreamliner LOT przyjrzy się również kwestii bezprzewodowego internetu na pokładzie oraz rozwiąże kwestię starzejącego się systemu rozrywki pokładowej. Przewoźnik zakłada, że w ten sposób produkt LOT-u stanie się atrakcyjniejszy i bardziej konkurencyjny na rynku europejskim.

Polskie Linie Lotnicze LOT były pierwszym europejskim przewoźnikiem, do którego trafił samolot Boeing 787 Dreamliner. Pierwsza maszyna o znakach rejestracyjnych SP-LRA dotarła na Lotnisko Chopina w 2012 roku. Oznacza to, że w tym roku polski przewoźnik będzie świętował dziesięciolecie wprowadzenia nowoczesnych samolotów Boeing 787 Dreamliner w swoje szeregi. Obecnie LOT posiada we flocie osiem maszyn Boeing 787-8 Dreamliner, które zabierają na pokład do 252 pasażerów oraz siedem samolotów w nieco większej wersji Boeing 787-9 Dreamliner, mogących pomieścić do 294 podróżnych.

Ostatnie komentarze

wroord 2022-06-06 16:37   
wroord - Profil wroord
"LOT przyjrzy się również kwestii bezprzewodowego internetu na pokładzie" - tu nie ma sie co przygladac, gdyz B787 sa juz wyposazone w nosniki internetu a internet szczegolnie na trasach dalekodystansowych jest teraz standardem.
demar 2022-06-05 15:24   
demar - Profil demar
Odnowienie wystroju wnętrza samolotów B787 z floty LOT-u jest bardzo słuszne. Tym bardziej, że zbliża się dla tych samolotów czas tzw. 4C-check czyli dużego przeglądu, włącznie ze strukturą wewnętrzną (najpóźniej po 12 latach użytkowania lub maks. 24000 cykli, ale tutaj to pierwsze wystąpi wcześniej). A to oznacza, że i tak całe wyposażenie wewnętrzne będzie musiało być zdemontowane. Skoro nie ma sensu montować starego wyposażenia jeszcze raz (a przynajmniej nie całego) to warto przemyśleć sprawę i odnowić układ wnętrza.

Dla klasy biznes układ 1-2-1 to dzisiaj raczej standard i nic dziwnego, że LOT także do tego zmierza.

Bardziej ciekawi mnie decyzja w sprawie klasy "premium economy" czy nadal pozostanie 2-3-2 czy też zmieni się w równie popularną 2-4-2. Do tego podstawowe pytanie czy pozostaną tylko trzy rzędy, czy też będzie ich więcej (może nawet 5-6?).
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy