LOT: Szósty samolot Embraer 190 już w Warszawie

30 maja 2022 10:30
Na Lotnisku Chopina wylądował szósty samolot Embraer 190 w malowaniu Polskich Linii Lotniczych LOT. Maszyna dotarła do Warszawy w minioną środę (25.05) i wzbogaci flotę średniego zasięgu polskiego przewoźnika przed intensywnym sezonem wakacyjnym.
Reklama
Polskie Linie Lotnicze LOT odebrały szósty samolot Embraer 190. Maszyna wylądowała na Lotnisku Chopina w Warszawie po wyczerpującej, wielodniowej podróży z amerykańskiego stanu Georgia. Ostatnim przystankiem samolotu przed przybyciem do Polski był islandzki Reykjavik, skąd maszyna odleciała w minioną środę (25.05). Egzemplarz, który otrzymał znak rejestracyjny SP-LMF znalazł się w Warszawie po nieco ponad trzygodzinnym locie z Islandii o godzinie 20:23.


Maszyna o oznaczeniu producenta MSN19000330 jest leasingowana od podmiotu Nordic Aviation Capital. Samolot Embraer 190 opuścił linię produkcyjną brazylijskiego przedsiębiorstwa blisko trzynaście lat temu. Egzemplarz trafił do linii Azul Linhas Aéreas Brasileiras, gdzie służył do 2019 roku. Przez ostatnie lata maszyna przebywała w stanie spoczynku na amerykańskim lotnisku w Macon, aby ostatecznie zasilić flotę Polskich Linii Lotniczych LOT.

Samolot SP-LMF może zabrać na pokład do 106 pasażerów. Maszyna jest 39. nabytkiem polskiego przewoźnika spod szyldu Embraera i z pewnością nie ostatnim. Odrzutowce brazylijskiego producenta regularnie trafią na Lotnisko Chopina w Warszawie z zamiarem wyparcia wysłużonych i awaryjnych samolotów Bombardier Dash Q400.

Fot.: Polskie Linie Lotnicze LOT

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy