China Southern zmienia plany wobec boeingów 737 MAX

17 maja 2022 11:50
Prezydent China Southern, Ma Xu Lun, potwierdził na spotkaniu z inwestorami, że chiński przewoźnik postanowił zmniejszyć liczbę zamówionych boeingów 737 MAX o ponad 100 sztuk.
Reklama
China Southern planowała odebrać do końca 2024 r. 181 sztuk boeinga 737 MAX, natomiast obecne plany mówią jedynie o 78 egzemplarzach, które przewoźnik z Państwa Środka ma zamiar wprowadzić do służby.


Rewizja planów wynika przede wszystkim z kłopotów projektu 737 MAX na chińskim rynku. Mimo, że w większości państw świata model ten wrócił już do służby po dłuższym czasie uziemienia spowodowanego katastrofami w Indonezji i Etiopii, chiński regulator lotniczy wydał listę poprawek, które muszą zostać wprowadzone w samolocie amerykańskiej produkcji, by ten mógł ponownie wrócić na chińskie niebo. Mimo zapewnień Boeinga, że MAX wróci do Chin w pierwszych miesiącach bieżącego roku, na tę chwilę wykonano jedynie kilka lotów próbnych, a w amerykańskiej fabryce czeka już na dostarczenie do chińskich przewoźników ponad 100 boeingów MAX.

Warto podkreślić jednak, że chińskie linie lotnicze nie muszą się spieszyć, wszak ruch lotniczy jest tam sparaliżowany z powodu państwowej polityki „COVID zero”, która skutecznie przedłuża restrykcje pandemiczne.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy