British Airways "pożyczył" cztery samoloty Finnair

10 maja 2022 10:00
W związku ze spodziewanym wzrostem popytu na podróże lotnicze linia British Airways postanowiła tymczasowo zakontraktować cztery samoloty Airbus A321 linii Finnair. Pozyskane maszyny będą operowały w imieniu brytyjskiego przewoźnika na 24 trasach, w tym do Krakowa.
Reklama
Zachodnie lotnictwo przeżywa prawdziwy renesans po pandemii koronawirusa. Spragnieni słońca i wypoczynku turyści tłumnie ruszyli na podbój europejskich lotnisk, więc linie lotnicze (m.in. British Airways) zaczęły sondować możliwość prędkiego zwiększenia swojego oferowania, aby zmaksymalizować zyski i sprostać popytowi na rynku. Inaczej sytuacja wygląda na wschodzie, gdzie wojna na Ukrainie zaprzepaściła nadzieję niejednego przewoźnika na szybką odbudowę ruchu pasażerskiego.


Jedną z "ofiar" zamkniętej przestrzeni powietrznej na wschodzie kontynentu jest linia Finnair, która została zmuszona do drastycznych cięć w swojej siatce połączeń. Sytuacja branżowa i nierówne tempo regeneracji rynku zachęciło europejskich przewoźników do nawiązania wielu partnerstw w celu odniesienia obustronnych korzyści. Przykładowo, narzekająca na brak samolotów linia British Airways rozpoczęła współpracę z narzekającą na niewykorzystany potencjał swojej floty linią Finnair. W ten sposób w tegorocznym sezonie wakacyjnym pasażerowie spotkają się z dziesiątkami rejsów linii British Airways, które będą realizowane przez linię Finnair.

Brytyjczycy podjęli decyzję o tymczasowym pozyskaniu czterech samolotów Airbus A321 linii Finnair, które mogą zabrać na pokład do 209 pasażerów. Wraz z maszynami, przewoźnik zakontraktował także fińskich pilotów i załogi pokładowe. Pierwsze dwa egzemplarze rozpoczęły służbę na obczyźnie kilka dni temu. Pozostałe dołączą w czerwcu br. i będą operowały w imieniu linii British Airways przynajmniej do 30 lipca 2022 roku.

W tym okresie pozyskane maszyny Airbus A321 w malowaniu linii Finnair będą regularnie widywane na trasach brytyjskiego przewoźnika z Londynu Heathrow do 24 miast europejskich, w tym do Krakowa. Ponadto, fińskie samoloty Airbus A321 odwiedzą m.in. Porto, Walencję, Marsylię, Wiedeń, Pragę i Oslo.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy