Linia British Airways wznowiła loty krótkodystansowe z Gatwick

30 marca 2022 10:00
Dzisiaj (29.03) linia British Airways przywróciła krótkodystansowe operacje lotnicze z Londynu Gatwick po dwuletniej przerwie. W ten sposób przewoźnik przygotowuje się do uruchomienia swojej spółki zależnej BA Euroflyer.
Reklama
Ostatni lot krótkodystansowy linii British Airways z londyńskiego lotniska Gatwick odbył się zaraz po nadejściu pandemii koronawirusa. Wówczas brytyjski przewoźnik rozważał całkowitą rezygnację z realizowania połączeń europejskich z Gatwick ze względu na zbyt duże koszty operacyjne. W międzyczasie pojawiła się jednak możliwość uruchomienia nowej spółki zależnej od linii British Airways, czyli linii BA Euroflyer, która ma skutecznie rywalizować o pasażerów z przewoźnikami niskokoszowymi obecnymi na drugim największym lotnisku obsługującym aglomerację londyńską.


Jako, że linia BA Euroflyer wciąż nie jest gotowa do rozpoczęcia swojej działalności, brytyjski przewoźnik postanowił przygotować grunt pod rozwój spółki zależnej w Londynie Gatwick poprzez tymczasowe wznowienie rejsów krótkodystansowych w ramach głównej siatki połączeń linii British Airways. Wczoraj (29.03) brytyjski przewoźnik wznowił pierwsze trasy europejskie z tego lotniska po blisko dwuletniej przerwie. Inauguracyjnym lotem okazała się poranna rotacja do cypryjskiej Larnaki. Samolot Airbus A320 opuścił Londyn Gatwick z nieznacznym opóźnieniem o godzinie 6:38. Chwilę później londyńscy pasażerowie odlecieli jeszcze do holenderskiego Amsterdamu, cypryjskiego Pafos oraz na hiszpańską Teneryfę.

Fot.: P. Bozyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy